Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zpravodajství

Vize pro Česko 21. stoletíJak má vypadat Česko 21. století? Jdeme kupředu? Nemohli bychom jít jinudy a lépe? Jak je to s českou vědou, dopravou, průmyslem, veřejnou správou? I tomu se věnuje webový magazín VizeX.

Vize X: Vice pro Česko 21. století. Technologie, průmysl, zdravotnictví a další.
VizeX je webový magazín zaměřený na šest hlavních témat: Dopravu 21. století, vědu a technologie, zdravotnictví budoucnosti, veřejnou správu, Průmysl 4.0 a ekonomiku zítřka. Přináší jak hlubší pohledy, tak aktuality z Česka i ze světa. Koneckonců několik příkladů najdete níže.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Třeba o dopravě zítřka se tu dočtete: "Kromě vyšší bezpečnost dopravy přinesou autonomní vozidla také další zásadní změny. Dojde k rozvoji sdílení automobilů: Místo vlastnictví automobilu bude snazší a levnější si automobil kdykoli přivolat. Odpadnou starosti s údržbou, s řízením i s parkováním, vzhledem k vyššímu využití vozů navíc bude tento způsob dopravy i levnější. Mimochodem: Podle údajů společnosti Lyft je v USA průměrné vozidlo používáno pouze 4 % času, po 96 % času je zaparkováno."

O zdravotnictví pak třeba toto: "V oblasti diagnostiky se bude nepochybně stále více sázet na umělou inteligenci. Ta může zásadně pomoci například při určení prvotní diagnózy pacienta - kdy ten uvede své potíže a počítačový systém na jejich základě určí pravděpodobnou příčinu i vyšetření potřebná k potvrzení nebo vyvrácení diagnózy. Současně bude schopen vyšetření naplánovat tak, aby byla maximálně efektivní a pro pacienta minimálně zatěžující - takže bude například už dopředu počítat s několika alternativami a pokud například naplánuje odběr krve, zajistí rovnou její rozbor s ohledem na všechny jím určené pravděpodobné varianty diagnózy."

A o ekonomice například tohle: "Podle nedávno publikovaného průzkumu odborníků z Oxfordské a Yaleovy univerzity lze očekávat, že umělá inteligence zvládne řadu činností, které nyní provádějí lidé, už během příštích deseti let. Konkrétně zmiňují třeba překlady mezi jazyky (v roce 2024), psaní středoškolských esejí (2026) nebo řízení nákladních automobilů (2027). Práci v maloobchodě prý stroje lépe zastanou v roce 2031, bestseller lépe napíšou v roce 2049 a práci chirurga v roce 2053. Podle průzkumu existuje 50% šance, že umělá inteligence zvládne všechny činnosti lépe než člověk během 45 let a že bude možné automatizovat všechnu lidskou práci během 120 let. Dodejme, že průzkum byl prováděn mezi odborníky na strojové učení a že ti z Asie odhadovali výrazně rychlejší úspěch strojů a umělé inteligence než ti ze Severní Ameriky."

Na závěr
Magazínu VizeX byste rozhodně měli věnovat pozornost, pokud vás zajímají vize zítřka i moderní technologie dneška i blízké budoucnosti.
(6. 7. 2017 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí