Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Ski super test 2011 - test lyžíVyužijte profesionálního poradenství při nákupu lyží. Pro správný výběr lyží vám mohou být k dispozici testeři pro evropské skimagazíny, kteří jako jediní Češi již 12 let sbírají zkušenosti na největším evropském skitestu – SkiSuperTest. Zajímá vás více informací?

Ski Max: V e-shopu najdete lyže od 15 světových značek.
Firma SKI-MAX a specializovaný obchod s lyžemi MAXI SPORT pro vás připravila test lyží. Jako každý rok na konci března vyrazila testovat lyže pro evropské skimagaziny do švýcarského střediska St. Moritz. Letošní ročník testování byl plný novinek. Nejen že jako každý rok testovali lyže na nadcházející sezonu, ale tento ročník byl novinkami v lyžařském materiálu a novými technologiemi hodně nabitý. A o tom se píše na jejich webu.

Jeden příklad za všechny
U lyží ovlivňují jízdní vlastnosti detaily. Lyže mají lehkou klenbu (nazývanou také předpětí) a nedoléhají po celé délce hrany na podklad. Chování lyže při jízdě závisí na tom, v jakém bodě lyže (vzadu a vpředu) zabírá hrana při plném zatížení. Tyto dva kontaktní body ovlivňují jak délku lyže, tak přenos síly na podklad.

U modelů lyží s klenbou „Rocker“ (Rocker-Camber) je počáteční a koncový bod klenutí blížeji u sebe než u lyží s klasickým předpětím (Traditional Camber). Technologie „Rocker“ je tedy vhodnější především pro měkké povrchy mimo sjezdovky a pro lyže Twintip (tyto lyže jsou ohnuté vpředu i vzadu – což je velmi vhodné do funparku), protože kratší kontaktní plocha vytváří spolu s podkladem více vztlaku a usnadňuje zatáčení.

Na tvrdých, upravených sjezdovkách se „Rocker“ kontroluje hůře. Hrany, které hrají při zatížení během jízdy hlavní roli, jsou kratší. Lyže je tudíž neklidnější a hůře drží stopu. Adaptive Camber se pokouší sjednotit přednosti technologie „Rocker“ a „Traditional“ a hodí se spíše pro ty sportovce, kteří se rádi prohánějí jak na sjezdovkách, tak i ve volném terénu.

Na závěr
Před koupí si přesně rozmyslete, kde budete lyže nejvíce používat (zda převážně na sjezdovkách, jak na sjezdovkách, tak i mimo, pouze na prašan, ve funparku atd.). Pouze tehdy může daná konstrukce poskytnout veškeré své přednosti. Tato novinka z pohledu dlouholetých testerů bude vhodná pro začínající lyžaře a pro jízdu na měkkém sněhu nebo do prašanu. Tady se lyže s klenbou „Rocker“ budou cítit nejlépe. Více informací a nabídku lyží najdete na webových stránkách Ski-max.cz.
(26. 12. 2011 | skimax)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí