Pátek, 02. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Avesolar - úsporné, komfortní a ekologické vytápění a ohřev vodyStále více z nás se zajímá o nové technologie a zařízení, které přináší úsporu energií a komfort bydlení. Jednou z nejlákavějších kategorií jsou alternativní zdroje energie. A to z důvodu ekonomických a stále více ekologických. Proč právě alternativní zdroje? Odpověď je jednoduchá. Energie z vody, země, slunce i vzduchu je a bude zdarma, na rozdíl od jiných zdrojů energie. Kde se o tomto tématu dočíst více? Poradíme vám.

Avesolar: Široká nabídka klasických i alternativních zdrojů vytápění. Vše o vytápění a ohřevu vody v domácnostech, bytových domech a firmách.
Je tepelné čerpadlo vhodné pro náš dům? Tepelné čerpadlo má uplatnění u novostaveb i rekonstrukcí a také tam, kde je spotřeba energie na vytápění a přípravu teplé vody vyšší. Právě u těchto objektů je nejvýhodnější investovat do tepelného čerpadla, neboť ekonomická návratnost je velmi krátká.

Příklady použití
Na webu, na který zde odkazujeme, se dozvíte třeba to, která zařízení využívající alternativních zdrojů energie můžeme účelně využít pro naše domovy. Jsou to sluneční kolektory, ty nám umožňují získávat teplo na přípravu užitkové vody. Velký reálný přínos se značným potenciálem do budoucna však mají zřejmě právě tepelná čerpadla, která šetří ostatní zdroje energie a přímo i nepřímo přispívají ke snižování škodlivých emisí. Rozhodnutí o pořízení tepelného čerpadla přináší ekonomické výhody, ale je také velkým přínosem pro zlepšení našeho životního prostředí.

Co je to tepelné čerpadlo? Tepelné čerpadlo je zařízení, které odebírá ze vzduchu, země nebo vody tepelnou energii a tu přečerpává na vyšší teplotní hladinu pro nás snáze využitelnou právě k vytápění a ohřevu teplé vody nebo vody v bazénu. Tepelné čerpadlo potřebuje ke své funkci malé množství elektrické energie, která slouží pro pohon kompresoru a ostatní teplo si tepelné čerpadlo bere zdarma z přírody.

Co byste ještě měli vědět
Na závěr několik mýtů o tepelných čerpadlech: Panuje přesvědčení, že tepelné čerpadlo je příliš drahé, hlučné, jeho životnost je krátká a nedokáže dostatečně ohřát topnou vodu. Opak je však prý pravdou, kvalitní a správně navržené tepelné čerpadlo je velkým přínosem a dosahuje vysoké účinnosti a spolehlivosti při jeho provozu.
(8. 10. 2012 | avesolar)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí