Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Čím více utratíte v e-shopech, tím více ušetřítePřipadá vám titulek nesmyslný? Jen zdánlivě, podle provozovatelů dnes představovaného webu se v Česku totiž začal prosazovat další fenomén přicházející z USA a západní Evropy, který potěší hlavně ty, kdo rádi a často nakupují na internetu. Zajímá vás, jak ušetřit?

VratnéPeníze.cz: Stránky, které využívají nový reklamní prostředek (affiliate) k tomu, aby šetřily peníze svým uživatelům
Česká internetová firma Retail Info před časem spustila web VratnéPeníze.cz, který pracuje na bázi cashbacku, tedy vrací peníze za nákupy do vašich kapes. O co ve stručnosti jde? Chcete vidět několik příkladů, jak při nakupování na internetu můžete výrazně ušetřit?

Několik příkladů toho, co na webu najdete
U registrovaných uživatelů služby vítězí oblibou slevové portály jako Slevomat.cz (4 %), Slevopolis.cz (8,5 %), Mydeals.cz (4 %) nebo Nakupvakci.cz (2,5 %). Procenta vždy značí výši provize, kterou vrací VratnéPeníze.cz zpět z částky za zakoupené zboží a služby. Populární jsou také běžné internetové obchody - Mall.cz (0,5 – 3 %), Kasa.cz (0,5 – 3 %) a Parfums.cz (3 – 6 %).

Jak to funguje? Registrujete se na stránce VratnéPeníze.cz a poté navštívíte jako obvykle svůj oblíbený e-shop nebo slevový portál, tentokrát ale prostřednictvím odkazu na webu VratnéPeníze.cz. Tak obchodník pozná, že se jedná o nákup s provizí. Když zaplatíte celou částku za vybrané zboží internetovému obchodu, ten poté vyplatí provizi serveru VratnéPeníze.cz, který vám na oplátku část (zpravidla polovinu) z provize vrátí zpět. Vaše provize se obvykle pohybuje v jednotkách procent z částky, za kterou jste nakoupili, a je potom dle provozovatelů do několika hodin až dní připsána na váš účet.

O tom, jak je podobný způsob nakupování populární v zahraničí, svědčí čísla. Například britský cashback portál Quidco.com umožňuje získávat provize v 3000 online obchodech, a využívá ho přes 1,5 milionu lidí. Ještě více lidí nakupuje prostřednictvím podobných serverů v USA (Fatwallet.com, Yub.com, Ebates.com). U nás jsou poměry o poznání skromnější, přesto už se objevují první vlaštovky.

VratnéPeníze.cz zprostředkovává provize od více než 160 českých internetových obchodů a slevových portálů. Za několik měsíců dosáhl dle provozovatelů obratu 1, 5 milionu korun a svým uživatelům za stejnou dobu vrátil na účty přes 70 tisíc korun. Velkou část obratu přitom tvoří provize za slevové pobyty, drobnou elektroniku, sportovní a chovatelské potřeby.

Co byste ještě měli vědět
Jestliže se internetovým obchodům vyhýbáte, tato služba evidentně není pro vás. Pokud však na internetu nakupujete často a rádi, pak si můžete na provizích přijít i na vysoké částky a ty pak třeba opět roztočit za nákupy na internetu.
(7. 12. 2011 | vratnepenize)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí