Pondělí, 21. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Reflexní pásky zvýší vaši bezpečnostReflexní pásky se používají k označení a zvýraznění vozidla, tím výrazně zvyšují jeho viditelnost a bezpečnost. Rozhodně tedy stojí za zamyšlení, zda si je rovněž nepořídit. Chybějí vám potřebné informace? Náš dnešní tip na web vám pomůže.

autosvetla.cz: Informace na téma Reflexní pásky, jež se používají k označení a zvýraznění vozidla.
Samolepící reflexní pásky pro návěsy představují ideální řešení pro reflexní značení nákladních automobilů od celkové hmotnosti 3,5 tuny a délky 6 metrů. Reflexní pásky nabízejí nejvyšší stupeň odrazivosti díky mikroprizmatické technologii, jednoduché připevnění a spolehlivá přilnavost. Reflexní pásku dle dostupných informací neponičí dokonce ani vysokotlaký čistič při čistění nákladního vozu nebo návěsu.

Reflexní pásky se používají k označení a zvýraznění vozidla, tím výrazně zvyšují jeho viditelnost a bezpečnost. Od 10. října 2011 musí mít dle zákona reflexní pásky všechny tahače (N2, N3) a návěsy (02,03). Tyto reflexní pásky musejí být homologovány a musejí odpovídat poslední reguli EHK 104. Umístění reflexních pásek je podmíněno dle instrukcí normy EHK 48. Např. pokud se u boku návěsu používá reflexní grafika, je povinné označení celého obrysu žlutou nebo bílou páskou a zezadu žlutou nebo červenou reflexní páskou.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Přednosti reflexních pásek: Intenzivní jas - reflexní pásky působí tak, že odráží světlo automobilových reflektorů zpět k řidiči, čímž se prodlužuje délka viditelnosti a tím i doba potřebná k brzdění.

Široký úhel účinnosti - zviditelnění vozidla opatřeného reflexním obrysovým pásem vykazuje široký úhel účinnosti i na velké vzdálenosti, nezávisle na tom, zda vozidlo zatáčí či mění úhel vůči přijíždějícímu řidiči.

Tenký a přizpůsobivý - jde o tenký a přizpůsobivý materiál, který rovněž potlačuje na minimum možnost zachycení či roztržení hran.

Odolnost proti odírání a rozpouštědlům - vlastnosti materiálů poskytují vynikající odolnost proti odírání a proti rozpouštědlům, která se vyskytují v nákladní automobilové dopravy. Materiál reflexní pásky rovněž velmi dobře snáší tlakové omývání.

Nárazová odolnost - pevnostní charakteristiky materiálu reflexní pásky zaručují odolnost proti běžně se vyskytujícím nárazům.

Snadná aplikace – reflexní páska se snadno nanáší bez nutnosti tmelení hran, materiál je schopen snadno a hladce sledovat všechny obrysy vozidla.

Co byste ještě měli vědět
Od 10. října 2011 musí mít dle zákona reflexní pásky všechny tahače (N2, N3) a návěsy (02,03). Tyto reflexní pásky musejí být homologovány a musejí odpovídat poslední reguli EHK 104. Možná, že se budou hodit i vám.
(18. 5. 2011 | galandr)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí