Pondělí, 21. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování

Nová půjčovna lodí na JizeřeJizera vyryla za tisíciletí do Ještědsko-kozákovského hřbetu údolí, které vytváří úžasné přírodní scenérie a klikatí se malebnými vesničkami a městy. Právě na Jizeře se již nadcházející sezónu můžete svézt na nových lodích půjčovny Lodě Koza. A co říká její web?

Lodě Koza: Nová půjčovna lodí působící na Jizeře.
Nejoblíbenějším úsekem, který táhne na Jizeru vodáky i turisty z širokého okolí, je Spálov - Dolánky. V letních měsících je tato trasa výborným celodenním výletem pro rekreační sportovce i romantiky, kteří nevyhledávají prudké peřeje a náročné pádlování.

Jeden příklad za všechny
Odvoz lodí, vybavení i vodáků až na 101. říční kilometr do Spálova vám půjčovna lodí zajistí. Případně lze využít vlakového spojení, protože železniční trať lemuje celý tok této části Jizery.

Již nedlouho po nasednutí se před vodáky objeví peřej Paraplíčko, která však už podle názvu neskýtá ani pro začátečníky větší potíže. O pár kilometrů níže vás čeká průjezd Železným Brodem a jeho stavidly. Následuje jez ve Splzově a poté pozvolné proplouvání přes obec Líšný až na území perly Českého ráje - Malé Skály (km 91).

Zde na vás čeká nejen oblíbená šlajsna místního jezu, ale také možnost spousty volnočasových aktivit včetně několika vodáckých hospůdek. Půjčovna lodí je i na Malé Skále a je možné tedy nasednout do kánoe i zde. Nejkrásnějším úsekem je zřejmě následující část do Dolánek, kde řeka vytváří meandry okolo posledních kopců ustupujících Jizerských hor. Restaurace Zrcadlová Koza v Dolánkách u Turnova (km 82) je pak snad tím pravým místem, kde může zmožený sportovec zchladit žízeň, zahnat hlad, probrat s kamarády zážitky z celého dne a rozloučit se s řekou Jizerou.

Co byste ještě měli vědět
Chcete zažít poklidnou vodáckou turistiku, která je vhodná opravdu pro celou rodinu? Láká vás řeka Jizera a nevšední pohled na krásy Českého ráje? Zavolejte a zamluvte si kánoe nebo rafty pro sebe, své přátele, děti i seniory a užijte si nevšední výlet čarovnou krajinou...
(16. 3. 2012 | lodekoza)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí