Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zpravodajství

Osobní bankrot může pomoci vyřešit problémyOsobní bankrot, neboli oddlužení, je jedním ze způsobů, jak lidé mohou vyřešit situaci, kdy nejsou schopni splácet své závazky. Jde sice snad až o krajní možnost, někdy ale dává smysl.

Osobní bankrot: Přehledný článek informující o možnostech osobního bankrotu.
Nechají tak na sebe soudem vyhlásit osobní bankrot. V České republice je možné vyhlásit oddlužení u fyzických osob od roku 2008, tehdy nabyl Insolvenční zákon, který tuto možnost upravuje, platnosti.

Jeden příklad za všechny
Na webu, který zde odkazujeme, se dozvíte třeba to, že díky Insolvenčnímu zákonu mohou fyzické osoby splácet své závazky pomocí měsíčních splátek po dobu šedesáti měsíců; musí však splatit minimálně třicet procent z celkové dlužné částky.

Osobní banktror je možnost, které může využít každá fyzická osoba, která je občanem České republiky, je starší osmnácti let, která splácí minimálně dva dluhy, má čistý trestný rejstřík a má pravidelné měsíční příjmy.

Osobní banktror není možné vyhlásit, jestliže nesplacené závazky fyzické osoby mají původ v podnikatelské činnosti, jestliže má fyzická osoba dluhy ke státu, nebo jestliže nemá doložitelný a pravidelný příjem.

Na závěr
Návrh na povolení o oddlužení je navrhován insolvenčnímu soudu, tento návrh může podat pouze dlužník nebo zplnomocněný zástupce, který podává návrh jménem dlužníka. Osobní bankrot je považován za ochranu před exekucí. Oddlužení může nastat v podobě dvou forem, tedy buď rozprodáním majetku dlužné osoby, nebo již zmiňovaným postupným splácením závazků. Jestliže se dlužník rozhodne pro druhou formu oddlužení, musí soud určit měsíční splátky tak, aby dlužníkovi zůstalo životní minimum po zaplacení měsíční částky. Osobní bankrot také umožňuje využít dědictví či dary k tomu, aby byla splacena dlužná částka. (Upozornění: Jakékoli rady týkající se vaší finanční situace vždy konzultujte se spolehlivými specialisty. Vždy rovněž pečlivě čtěte jakékoli dokumenty, které vám předkládají k podpisu. Pokud jim nerozumíte, nepodepisujte je.)
(18. 1. 2013 | 0range)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí