Úterý, 27. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

Dentální hygiena může být i zábavaLidé se často bojí zubařů, protože mají strach z vrtání, trhání a dalších nepříjemných zákroků, kterých se od zubařů můžete dočkat. Jenže když dodržujete správně dentální hygienu, nemáte se čeho bát. To se, mimo jiné, dočtete na webu Orbitklubu.

Orbitklub: Vše o zubech a dentální hygieně: Populárně naučný portál o zubech a dentální hygieně.
Orbitklub je populárně vzdělávacím portálem, jehož cílem je osvěta o zubech a dentální hygieně. Vedle zajímavých článků a videí nabízí databázi zubních ordinací, dentálních hygieniků a zubních pohotovostí, ve které je možné hledat podle místa vašeho bydliště. Důležitou součástí portálu je zubní poradna, která obsahuje na 1500 dotazů zodpovězených kvalifikovanými profesionály. Několikrát ročně na Orbitklubu probíhají soutěže o zajímavé věcné ceny.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Hlavním posláním Orbitklubu je vzdělávat dospělé i děti o prevenci a dentální hygieně. Není náhoda, že hlavní obsahovou sekci webu nazvali Vše o zubech. Najdete v ní skutečně vše, co potřebujete vědět - od anatomie zubu až po zuby moudrosti. Seznámíte se také s původem vzniku nejběžnějších zubních onemocnění, jakými jsou zubní kaz, zánět nervu či paradontóza.

Prevence a dentální hygiena je u nás stále se rozrůstajícím odvětvím, které správným dodržováním předchází problémům se zuby. A proto se jí zabývají ve stejnojmenné sekci, kde vás seznámíme s vlivem výživy na zdraví zubů, jak zubní hygienu správně provádět anebo jak o zuby pečovat v různých obdobích života. A pokud máte pocit, že už vše znáte, můžete se třeba pobavit historií zubního kartáčku.

Velmi oblíbenou sekcí Orbitklubu se prý stala sekce Videa o zubech. Ta nabízí E-zubaře - vzdělávací seriál o dentální hygieně, který vznikl v prostředí reálné stomatologické ordinace. Rovněž zde najdete animovaná videa o zubech, která Vám umožní vidět vývoj zubu a s ním spojená možná úskalí. To vše v propracovaných trojrozměrných animacích.

Přestože je Orbitklub webem, kde najdete vše podstatné o zubech, což by vás mělo držet co nejdále od zubní ordinace, důležitou součástí tohoto populárně-naučného portálu je také databáze zubařů. Abychom byli přesní, můžete zde najít hned 3 databáze: databázi zubních ordinací, databázi dentálních hygieniků a databázi zubních pohotovostí.

Přestože hlavními tématy webu jsou zubní zdraví a prevence a dentální hygiena, je nám jasné, že každý den, každou hodinu a každou minutu sedí u počítače spousta zoufalých a bolestiplných lidí, kteří mají problém se zubem, tedy v lepším případě pouze s jedním. Tyto lidi samozřejmě neposílají autoři pryč, naopak. Snaží se pomoci několika způsoby. Těm v největší nouzi může dobře posloužit právě databáze zubních pohotovostí. Najít pohotovost je velmi jednoduché – stačí zadat vaši adresu a výsledkem je výpis zubních pohotovostí (ordinací) seřazených podle vzdálenosti od místa, kde se právě nacházíte. A pak už stačí jen běžet a doufat, že na pohotovosti nebude příliš dlouhá fronta.

Stejně, jako zubní pohotovost, můžete podle lokality najít zubaře nebo dentální hygieničku. Ke každému z nich samozřejmě poskytují kontaktní informace, které vám umožní se okamžitě objednat.

Pokud je váš problém méně závažný a postačí vám pouze rada zkušeného profesionála, pak vás jistě potěší zubní pohotovost, která vám nejen umožní poslat svůj dotaz do poradny, ale také obsahuje již téměř 1500 zodpovězených otázek, které jsou přehledně rozřazeny do kategorií. Poradci jsou zkušení profesionálové: za zubaře MUDr. Jakub Smrček a za dentální hygienisty Bc. Petra Křížová.

Nakonec by bylo fair zmínit se o sekci, která se zuby tolik nesouvisí. Tato sekce se nazývá Orbit, a jak asi tušíte, bude spíše o žvýkačkách značky Orbit. Díky společnosti Wrigley, která vlastní značku Orbit, mohl portál Orbitklub v roce 2004 vzniknout. K radosti mnoha lidí pořádají na Orbitklubu pravidelné soutěže o hodnotné ceny.

Co byste ještě měli vědět
Web Orbitklub.cz působí na českém internetu již od roku 2004. Za projektem stojí společnost Wrigley, vlastník značky Orbit – prý nejoblíbenějších žvýkaček na českém trhu. Protože byly prý v minulosti klinicky prokázány zdravotní přínosy žvýkání, rozhodl se Orbit pro vytvoření populárně naučné platformy za účelem osvěty v oblasti zubní prevence a zubního zdraví. A tak vznikl Orbitklub.
(7. 1. 2013 | domitrek)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí