Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.

Nejde ti matematika? Nauč se jí hrou!


1. 6. | Zábava a volný čas

Pokud patříte k většině žáků, kterým matematika nejde, nemusíte zoufat. Sčítání, odčítání, násobení a dělení se můžete naučit i tak, že si zahrajete počítačovou hru. A právě ty nabízí web, o kterém tu nyní bude řeč.
Celý článek


Komentáře
Matematické hry
Máte pravdu, že ty hry nejsou samospasitelné. Ale když vidím jak se děti ve škole stále učí počítat jenom tím, že vypisují příklady do sešitu a zabere jim to 2 hodiny za odpoledne, tak jsou tyhle hry celkem dobrým odreagováním a pomůckou. Moje dcera měla problémy s rychlostí počítání a poté co vyzkoušela hru Math Shooter dokázala příklady počítat mnohem rychleji. Samozřejmě to ale nejde dělat jenom tak, že se namísto učení a psaní bude najednou všude učit matematika s pomocí her. Ale čím více způsobů výuky se zapojí tím lepších výsledků se dosáhne...
autor: Pavel Maďera | vloženo: 31. 05. 2013, 21:10:28 | odpovědět 
Nevím, nevím...
Je pravda, že učit se matematiku není žádná zábava a většinou to bývá i parádní nuda. Na druhou stranu ale je potřeba si uvědomit, že nějaká hra za studenty nic nevyřeší. Je hezké, že existují matematické hry na procvičování početních operací, ale důležité je, aby rodiče žáky vedli ke studiu a k pracovitosti. Pak jsou tyhle hry užitečné. Pokud tomu ale tak není, je tento způsob výuky k ničemu. Ale možná mám trochu profesionální deformaci učitele, tak se na to dívám trochu střízlivěji. Prostě nic není samospasitelné.
autor: Jaroslav Pavlas | vloženo: 05. 06. 2012, 17:14:39 | odpovědět 

Vložit vlastní názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Sem prosím opište kód z obrázku:
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí