Pátek, 25. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Lepidoptera - sbírka motýlích básníJsou to křídlatí krasavci, potencionální elfi a všemi kulturami obdivovaná éterická stvoření. Těžko se najde člověk, kterého pohled na ně nepotěší. Leckterému druhu odpustíme i žravost housenek, když se v celé své nádheře zatřepotá nad loukou. Kde o nich najdete básně?

fauna, flóra, minerália a to ostaní ...: Vlastní tvorba, inspirovaná především přírodou - verše, povídky, úvahy.
"Dnes už začínáme chápat, že je potřeba nechat je létat a prožít život se vším všudy, abychom se z nich mohli těšit i nadále. Soudobý milovník motýlů proto už neskotačí po přírodě se síťkou. Je obvykle vyzbrojen fotoaparátem a odbornými znalostmi, objekt svého zájmu neprohání v běhu, ale snaží se ho zastihnout v situaci, z níž vzejde kýžený úlovek - snímek. Znalosti jsou něco jako navigace - vědět, kdy a kde motýla najít, v jakém denním období, to mnohdy znamená jít najisto. Pokud jde o mne, schází především ten fotoaparát, lépe řečeno dispozice, které způsobují, že při jeho obsluze vzniknou skvělé snímky. To ale neznamená, že si nemohu pořídit svou vlastní parádní sbírku motýlích obrázků," říká autor.

Jeden příklad za všechny
Pokud navštívíte uvedené stránky, můžete si ji prohlédnout. Jmenuje se Lepidoptera a každý přítomný exemplář je v ní ztvárněn slovem vázaným.

Motýl není jen to barevné třepotavé, co vidíme. Mnohý druh má záhadné schopnosti, nebo se chová nějak obdivuhodně. A já si pár takových nasbírala a o každém jsem napsala básničku. Aby to bylo přehledné, básnička se vždy jmenuje jednoduše - například Aglais urticae - Babočka kopřivová.

Má sbírka motýlích básní má i pomocníky. Fotografie k veršům poskytli profesionální motýlí fotografové. U básničky je vždy jen jedna, ale zároveň odkaz na web autora, kde si můžete prohlédnout další fotografie motýla včetně jeho různých stádií. A kromě toho se od motýla v poetickém podání můžete prokliknout do aktuální encyklopedie Společnosti na ochranu motýlů a zjistit, jak se na něj dívá vědec.

Na závěr
Takže vám přejeme hezké počtení, autorovi hodně návštěvníků a motýlům další informované obdivovatele.
(1. 5. 2013 | HildaG)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí