Neděle, 29. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Obchod a služby

Moravský kras vás zve k návštěvěMoravský kras je jednou z nejkrásnějších a nejvyvinutějších krasových oblastí ve střední Evropě. Pokud se zde budete chtít ubytovat, máme pro vás tip na web jednoho ubytovacího zařízení.

Penzion Macocha: Ubytování přímo v srdci Moravského krasu.
Na území této Chráněné krajinné oblasti se nachází více jak 1100 jeskyní, z toho jsou čtyři veřejně přístupné – Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka a Sloupsko-šošůvská jeskyně. A rozhodně stojí za vidění.

Jeden příklad za všechny
Nejnavštěvovanější je Punkevní jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou, přístupem na dno propasti Macocha a následnou plavbou po podzemní řece Punkva. Mezi ty nejvýznamnější nepřístupné jeskyně patří například Býčí skála, Amatérská jeskyně či jeskyně Michálka. Moravský kras nabízí tolik přírodních úkazů k vidění, že se rozhodně vyplatí strávit zde několik dní a využít některé z místních ubytování Moravský kras.

Mimo výše zmíněné jeskyně můžete navštívit některé z krasových propadání, kaňonů, projít si naučné stezky, národní přírodní památky a rezervace nebo si můžete zajistit prohlídku některého z místních zámků, hradů, zřícenin a rozhleden. Pro milovníky cykloturistiky se tu také nachází několik zajímavých cyklostezek, tyto trasy prochází všemi atraktivními místy, takže o nic nepřijdete.

Co se týče konkrétního ubytování Moravský kras, máte několik možností. Můžete využít ubytování v hotelech, v oblasti Moravského krasu se nachází kolem patnácti těchto objektů. Bude vám zde sice poskytnut veškerý komfort, ale na druhou stranu se jedná o jednu z finančně nejnáročnějších variant ubytování. Pokud vás neosloví žádný z místních hotelů, můžete si vybrat z nabídky více jak dvaceti penzionů. Další možností ubytování Moravský kras jsou chaty a chalupy, nebo můžete také využít některý z penzionů, apartmánů nebo ubytování v soukromí.

Na závěr
V letních měsících za pěkného počasí se také nabízí některý z kempů a rekreačních středisek. Jedná se o jednu z nejlevnějších variant ubytování a na území těchto středisek je většinou nabízena například možnost sportovního vyžití.
(13. 8. 2012 | 0range)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí