Úterý, 27. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Nejen sportovci si užijí medaileMedaile je svébytným druhem plastiky. Své místo má nejen ve světě sportu, ale i ve světě vědy či společenského života. Nejznámější jsou olympijské medaile. A kde se takové věci pořizují? Na jakém webu poradí?

Poháry Bauer: Dodavatel sportovních pohárů a dalších ocenění.
Medaile získají sportovci na prvních třech místech. Tomu nejlepšímu je udělena zlatá medaile, sportovec na druhém místě získá stříbrnou medaili a třetí nejlepší sportovec se může radovat z bronzové medaile.

Příklady použití
"Je trochu matoucí, že zlaté a stříbrné medaile, i když se tak nazývají, nejsou ryze z daných cenných kovů. Zlaté a stříbrné olympijské medaile se vyrábějí ze stejného materiálu. Jde o stříbro s příměsí mědi," vysvětlují zástupci webu. Zlatá medaile navíc obsahuje tenkou vrstvu čtyřiadvaceti karátového zlata.

Bronzová medaile je z bronzu s příměsí stříbra. Olympijské medaile mají tloušťku 3 milimetry a průměr nejméně 68 milimetrů. Část vzácného kovu v olympijských medailích pochází z elektronického odpadu. Tedy z rozemletých a roztavených tištěných spojů z vysloužilé elektroniky.

Medaile ale nejsou jen doménou sportovních událostí takových rozměrů a významu. Medaile z podstatně levnějšího materiálu jsou udělovány na každé sportovní akci. Děti a mládež je mohou získat už na základní škole v rámci sportovních aktivit, matematických olympiád a recitačních soutěží.

Pár poznámek na závěr
Medaile pro takové okamžiky jsou nejčastěji odlévané, ražba by byla finančně náročnější. Medaile se odlévají do silikonových forem. Jako materiál se požívá zinek. Surový odlitek má šedostříbrnou barvu. Odlitek se ponikluje nebo povrchově upraví nitro lakem.


(31. 7. 2012 | petrik)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí