Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování

Cestujete? Zkuste portál Světadíly.cz.Online magazín o cestování Světadíly.cz přináší rady a tipy pro cestovatele. Najdete na něm každodenně aktualizovaný obsah s řadou zajímavých informací.

Světadíly.cz: Online magazín o cestování, který každý den přináší nové rady a tipy na cestování.
Magazín o cestování Světadíly.cz se zabývá cestováním a vším, co s cestováním souvisí. Každý den si v magazínu můžete přečíst nový článek o zajímavé destinaci, památce nebo třeba přírodní zajímavosti. Světadíly.cz však přináší také celistvé informace o všech zemích světa, čtenářské cestopisy, fotoreportáže a spoustu dalšího zajímavého čtení.

Najdete tu například...
Bulharsko: Na dovolenou do Bulharska se každoročně vydává více lidí. Největším turistickým magnetem této balkánské země je čisté Černé moře s přímořskými letovisky jako Primorsko, Nesebar, Sozopol, Slunečné pobřeží, Zlaté písky a další. Čekají na vás malebná klidná městečka i naopak velmi živá střediska. Bulharsko si však své příznivce získává také svou jedinečnou přírodou a vysokými horami. Pohoří Rila, Pirin či Rodopy jsou v létě oblíbené u pěších turistů, v zimě je vyhledávají milovníci lyžování a snowboardingu. Více než příznivá je rovněž cenová dostupnost i bezproblémová komunikace. K dalším lákadlům Bulharska patří také léčivé prameny, vynikající kuchyně a četné starobylé památky.

Turecko: Turecko se v posledních pár letech těší velké oblibě ze strany zahraničních návštěvníků. Nabízí totiž možnost koupat se v Egejském i Středozemním moři a užívat si komfortu, který poskytují mnohé hotelové komplexy v letoviscích na pobřeží. Mezi nejznámější turistická centra na Turecké riviéře patří rozlehlá Antalya a živá Alanya, na Egejské riviéře pak láká okouzlující Kusadasi nebo Bodrum. V Turecku však může návštěvník poznávat krásné mešity, objevovat starodávné památky, ochutnávat turecké speciality, navštívit čajovny s vodními dýmkami, nebo se toulat po proslulých bazarech, které vynikají svou jedinečnou atmosférou. Nezapomenutelná bude jistě také návštěva Istanbulu ležícího na pomezí Evropy a Asie, nebo prohlídka některého z přírodních unikátů, jako je třeba Pamukkale, NP Koprulu či Termessos.

Čína: Čína se svou rozlohou přes 9,5 milionů kilometrů čtverečních třetím největším státem světa. Díky své značné rozloze pod sebe zahrnuje množství rozličných krajin, mezi nimiž existují také velké podnebné rozdíly. V Číně tak najdete bujné deštné pralesy, listnaté lesy, pouště i polopouště, rozlehlé mokřady i pastviny, vysoké hory i nížiny. Na jihozápadě země se tyčí nejvyšší hora světa – Mount Everest s výškou 8848 metrů nad mořem. Na území Číny však najdeme i druhý extrém, kterým je Turfanská proláklina, jež je se svými -154 metry druhým nejníže položeným místem na světě. K Číně patří i nezávisle spravovaný ostrov Tchaj-wan a dvě zvláštní administrativní oblasti Hong Kong a Macao.

Na závěr
Zkuste navštívit magazín Světadíly.cz a snadno najdete informace, které pro svou cestu potřebujete.
(30. 11. 2012 | jpatava)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí