Pátek, 02. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby | Vzdělání

Výtvarné kurzy pro děti, dospělé i senioryVýuka v jejich ateliérech není pouze výukou výtvarných technik a technologií... Kladou si za cíl probudit ve studentech jejich vlastní tvůrčí činnost, zapálit v nich touhu pro výtvarno, umožnit jim jejich vlastní rozvoj, v jejich individuálním tempu a po jejich osobité cestě. A samozřejmě o tom hovoří na svém webu.

Výtvarný atelér Malování Kreslení: Občanské sdružení Malování a kreslení, které provozuje výuku výtvarného umění v celé jeho šíři.
V atelieru vítají všechny zájemce o výuku kreslení, malování a dalších výtvarných technik. Přijímají studenty od dětí školního věku až po návštěvníky kurzů kreslení a malování pro dospělé a seniory. Každý týden navštěvuje školu zhruba 450 - 500 studentů. Náplň kurzů malby a kresby je individuálně přizpůsobována. Kurzy jsou vedeny akademickými malíři, sochaři, designery a architekty.

Najdete tu například...
Ateliér nabízí různé výtvarné a umělecké kurzy a workshopy pro děti i dospělé: kurzy olejomalby, figurální kresby, sochařskou dílnu, výtvarnou dílničku pro děti na akcích a oslavách, fotografovaní při procházce, přípravy na přijímací zkoušky na umělecké školy, umělecké teambuldingy, hlídání dětí, narozeninové oslavy a mnoho dalších.

Kromě pravidelných lekcí a kurzů pořádají jednodenní či vícedenní workshopy a plenéry. Kurzy jsou vždy tématicky zaměřené, jako lektoři jsou přizvaní zajímavé osobnosti české či zahraniční výtvarné scény. Snaží se témata workshopů vybírat tak, aby poskytovaly možnost rozšíření pohledu na výtvarné umění a jeho odvětví v celé jeho šíři.

Některé příklady workshopů:

Kurz olejomalby pro začátečníky a mírně pokročilé - V rámci kurzu se každý účastník seznámí s podklady a podložkami pro olejomalbu, naučí se napínat plátno na rám, našepsuje ho a seznámí se se základními principy klasické a moderní olejomalby. V rámci jednodenního kurzu si vyzkouší techniky malby alá prima, malby pastózní barvou a transparentní lazurou. Vyzkouší různé způsoby nanášení barvy a pomůcky, které se k nanášení barev používají. Bude se malovat štětci, špachtlí, hubkou... vyzkouší si techniku obtiskování barev, naučí se barvy kombinovat s různými plnidly, seznámí se s pigmenty a zásadami jejich míchání.

Figurální kresba v životní velikosti – Lekce v uměleckém ateliéru je určena komukoli, kdo má zájem poodkrýt každičký aspekt po staletí se utvářejícího vzrušení z kresby lidské postavy. Lektoři vám srozumitelně přednesou principy zobrazení lidské postavy, budete poučeni o základních anatomických zákonitostech, z nichž vychází stavba lidského těla a jeho následného zobrazení. Inspirací vám budou umělecká díla špiček českého a světového výtvarného umění. Budete si moci vyzkoušet různé výtvarné techniky.

Malování pro seniory (kurz pro babičku a dědečka) - Semestrální Kurz kresby a malby pro seniory (19lekcí, 90min) je určen pro širokou veřejnost, věk studentů nemá horní hranici, spodní hranice je určena dosažením důchodového věku. Kurz je určen pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty, náplň kurzu je možno po dohodě s lektorem individuálně upravovat. Náplň kurzu je zaměřena na hlavně relaxační malování, cílem je poskytnout klidný prostor pro rozvoj záliby či koníčku.

Ateliéry jsou rozmístěné po celé Praze a také jeden v Brně.

Pár poznámek na závěr
Nejste si jisti, zda je kurz malování pro cás to pravé? Nezoufejte! Pro nerozhodné nabízejí zkušební hodinu zdarma, kdy přijdete do atelieru, bude vám vysvětleno vše okolo jeho fungování, lektor s vámi probere vaše zájmy a pokusí se vám navrhnout vhodnou formu výuky. Potom můžete být přítomni na 90minutové lekci, jako byste již byli našimi studenty, a pokud se vám hodina bude líbit, můžete se přihlásit do semestrálního kurzu.
(18. 1. 2012 | MalovaniKresleni)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí