Pondělí, 21. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Jak správně vybrat krbová kamnaKrbová kamna jsou moderním doplňkem dnešních domácností, ovšem při jejich nákupu bychom měli dodržet některá pravidla. Jaká? A jaký web s tím poradí?

Astra - krby, krbová kamna: Krbová kamna jsou moderním doplňkem dnešních domácností, při jejich nákupu bychom měli dodržet některá pravidla.
Na trhu je dnes takové množství výrobků, že není lehké se v tom orientovat, mnohdy ani pro odborníka. Navíc v poválečném období se kamna téměř přestala používat a renesanci zažívají až v posledních letech. Dnes tu máme dvě až tři generace lidí, kteří nemají s topením v kamnech žádné zkušenosti, natož aby si uměli kamna vybrat. Nejčastější chybou je, že lidé kamna vybírají pouze podle vzhledu.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Web, na který zde odkazujeme, chce poradit, pomoci. Autoři říkají, že ve skutečnosti je vzhled kamen až to poslední. Nejdříve bychom měli vybrat vhodný druh kamen.

Na trhu jsou dvě základní skupiny krbových kamen. Jednak jsou to kamna jednoplášťová sálavá, která jsou sice vhodná pro vytápění pouze jedné místnosti, ale na druhou stranu je jejich teplo rychlejší a je takové živočišnější. Potom jsou tu kamna dvouplášťová konvekční, která na principu konvekce, tedy vedení tepla prouděním, ohřívají vzduch v místnosti v mezeře mezi dvojitým pláštěm. Taková kamna jsou nejprodávanější, protože dokážou vyhřát přes otevřené dveře i jednu vedlejší místnost na každou stranu.

Dále je třeba pořídit kamna o vhodném výkonu. Velmi často se setkáváme s tím, že lidé si pořizují kamna o příliš vysokém výkonu. To potom vede k tomu, že v místnosti je nepříjemné horko a přesušený vzduch. Pokud takováto nevhodná kamna začnete provozovat na minimální výkon, kdy v nich doutná jedno polínko, tak to způsobí, že sklo kamen se začoudí černou neprůhlednou vrstvou sazí a je po parádě. Volba správného výkonu je tedy mimořádně důležitá. Potřebný výkon můžeme určit různě, nejpohodlnější jsou online kalkulačky.

Co byste ještě měli vědět
Dalšími parametry pro výběr mohou být kvalita, cena a konečně ten vzhled. Prý neexistují kamna dobrá nebo špatná. Jsou jenom buď vhodná a nebo nevhodná pro daný účel.
(5. 4. 2013 | jurcik)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí