Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

Kombucha a zdravá výživa pro vásInformace o houbě Kombucha, návody a její léčivé účinky, podrobnosti o doplňcích zdravé výživy - to je stručně a jasně, o čem dnes bude řeč - resp. o čem je web, který vám zde představíme. A nechybí ani recept na Kombuchu.

Kombucha + zdravá výživa: Informace o houbě Kombucha, návod a její léčivé účinky této houby.
Kombucha je nejen houba, ale i pro někoho lahodný, osvěžující a prý i zdraví prospěšný živý nápoj. Obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12). Podle zastánců odstraňuje toxické látky z těla, podporuje imunitní systém, dodává organismu bioenergii a obsahuje látky, které prý nepřímo napomáhají při nádorových onemocnění.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Jak nápoj používat? Zde je recept: Připravíme si skleněnou nádobu o obsahu nejméně 2 litrů, 2 litry vody, 180 g krystalového cukru, 6 g sypaného čaje, mateční kulturu, speciální zákvas.

Svaříme vodu, necháme vyluhovat čaj, rozmícháme cukr a přes sítko slijeme do nádoby. Do vychladlého čaje přelijeme speciální zákvas, zamícháme a vložíme mateční kulturu (omytou ve vlažné vodě) hladší stranou nahoru.

Nádobu zakryjeme plátnem a připevníme gumičkou. Uložíme na místo chráněné před přímým slunečním zářením, výpary a kouřem.

Doporučuje se slévat 8.-10. den, ale časem si dle chuti nápoje určíte, kdy slévat. Delší kvašení není prý na závadu, nápoj je jen kyselejší. Před sléváním vyndáme mateční a na povrchu nápoje nově vzniklou dceřinou kulturu. Kvasný proces musí probíhat minimálně 7 dní při teplotě mezi 20-25 °C. Ideální teplota je 23 °C.

Tento postup stále opakujeme, pouze speciální zákvas nahradíme 2 dcl vámi vyrobeného nápoje. Pokud chcete více nápoje, můžete uvařit čaj do dalších nádob a použít dceřiné kultury. Důležité je podle provozovatelů webu dodržet 2 dcl ráno na lačno.

Co byste ještě měli vědět
Tvorbyschopnost účinných látek v kultuře je omezována hromaděním produktů vlastní látkové výměny. Proto neodborné rozšiřování dceřiných kultur dalším zájemcům, byť v dobrém úmyslu, prý nemusí být ku prospěchu věci.

Proto provozovatelé doporučují obnovu matečních kultur po třech, maximálně po pěti měsících její produkce.
(23. 1. 2012 | radoulek)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí