Čtvrtek, 26. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Zábava a volný čas

Kniha zdarma: Vzhůru do exotiky: Tanzánie, Indonésie, HavajPokud rádi cestujete, ať už skutečně, nebo třeba jen prostřednictvím cestopisů, máme pro vás tip: Magazín Slasti.cz právě vydal bezplatnou knihu Vzhůru do exotiky: Tanzánie, Indonésie, Havaj, která vás, jak už název napovídá, zavede do třech zajímavých oblastí naší úžasné planety.

Slasti - knihy zdarma: Elektronické knihy ke stažení zdarma na webu známého magazínu Slasti.cz.
Kniha je dostupná ve třech formátech, můžete si ji zdarma stáhnout jako mobi (pro čtečky Kindle od Amazonu), epub (pro většinu ostatních čteček) a pdf (pro mobilní telefony a počítače). PDF je v testovací verzi, vydavatel upozorňuje, že zde neřeší optimální zalomení textu, ale jde mu opravdu jen o to, aby ti, kdo si knihu chtějí přečíst, mohli i bez čtečky eknih.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Na stránce s e-knihou najdete i další knihy o cestování a dalších tématech - a také tipy, kde stáhnout další bezplatné knihy. A co najdete konkrétně v knize Vzhůru do exotiky: Tanzánie, Indonésie, Havaj? Třeba tuto pasáž z Honolulu:

Pak je čas na trochu kultury: Parlament, královský Iolani Palace, socha krále Kamehamehy a tak podobně. Než se vydáme do ulic downtownu, rozhodneme se vyběhnout na Punchbowl, kde je Národní památník - hřbitov bojovníků z Tichomoří. Mají tam odsud být úžasný výhledy na Honolulu.

Moje mapa není příliš podrobná, ale značení je naštěstí celkem dobré. Přesto se pro jistotu cestou ptáme chlapíka z Filipín, jestli jdeme dobře - v touze slyšet, že ano, ale že můžeme použít nějakou skvělou zkratku - ale dozvídáme se jen onu první část odpovědi, varování, že to není úplně blízko a pár rad, kudy dál. O pár stovek metrů dál a několik výškových metrů výš za námi najednou zastavuje auto a onen chlapík říká, že kousek odtud bydlí, a tak vzal auto a odveze nás. Super! Ukazuje se, že cesta nahoru by byla docela opruz, obzvlášť dnes, kdy se na nás ještě podepisuje časový posun.

Filipínec je sympaťák a má, mimochodem, pět sester, které se provdaly různě po světě a tři z nich pracují jako letušky Lufthansy. Hřbitov je sám o sobě docela zajímavý, výhledy na čtvrť Waikiki a na Diamond Head pak luxusní. Super místo, kde se dá v klidu posedět na trávě a kochat se okolím.

Na závěr
Pokud čtete elektronické knihy a máte rádi cestopisy, zkuste i tento. A pokud snad občas vaše čtečka Kindle nedělá vždy přesně to, co má, doporučujeme článek o nejčastějších problémech čtečky Kindle a jejich řešení - zde.
(21. 1. 2013 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí