Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby | Zdraví a životní styl

Katalytická lampa dá vnímání interiérů další rozměrAroma difuzéry či katalytické lampy, jsou originální a funkční dárky, které likvidují viry a pachy z ovzduší. A jako o řadě dalších zajímavých věcech i o těchto lampách se dočtete mnohé na webu. Odkaz najdete samozřejmě dále.

aromadoma.cz - vůně do bytu a interiérové doplňky: Bytové vůně a interiérové doplňky.
Katalytické aroma lampy využívají staletí starou techniku katalytického spalovacího procesu. Jakmile se pískovcový kámen v lampě zahřeje, je proces zahájen. Vzduch proudí přes žhnoucí kámen, kde se ničí bakterie a nežádoucí látky ve vzduchu jako roztoče, plísně a jiné alergeny. Zatímco probíhá čištění, kámen nasává vonnou esenci z nádoby a uvolňuje ji do ovzduší. Však také původní využití nacházela katalytická lampa koncem 19. století především v nemocnicích, kde zbavovala ovzduší infekcí a bakterií.

Příklady použití
Katalytické aroma lampy se podle prodejce hodí k efektivnímu odstranění veškerých nepříjemných pachů, včetně zápachu z cigaret, vaření, případně z domácích mazlíčků, a proto najdou výborné uplatnění také v kuchyních a kuřáckých prostorech. Katalytická aromalampa hoří mnohem nižší teplotou než klasické vonné svíčky, ve vzduchu proto zůstává mnohem znatelnější množství vůně, která je jinak spálená plamenem svíček.

Současné nezávislé testy dle údajů výrobce prokázaly, že po 30 minutách expozice lampy dochází v místnosti o prostoru 43 m3 ke zničení jakýchkoli zápachů a vytváří se tak neutrální prostředí.

Na závěr
Interiérové vůně ve formě katalytických lamp mají kromě této funkce i funkci estetickou. Na trhu jsou náplně do aromalamp neutrální, bez parfemace nebo s vonnými esencemi. Náplně s bylinnými esencemi nacházejí využití především v zimním období, kdy kromě likvidace bakterií například eukalyptus, tee tree či tymián usnadňuje dýchání, meduňka uklidňuje, mentol povzbuzuje. K provonění bytu již neslouží jen svíčky...
(31. 3. 2011 | hurmai)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí