Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Tip: Představení a funkce kalového čerpadlaKalové čerpadlo je mechanický stroj, který se používá pro odčerpávání vody z různých zavodněných sklepů, septiků či jam. Jak již název kalové čerpadlo napovídá, slouží k čerpání vody, která je znečištěná. Zajímá vás toto téma? Na webu se dočtete řadu dalších užitečných informací.

Kalové čerpadlo: Kalová čerpadla se většinou vyznačují robustní konstrukcí a velikou hmotností.
Pokud budete čerpat vodu, která obsahuje hrubější nečistoty, jako jsou kamínky nebo písek, doporučuje se použít kalové čerpadlo s hodně odolným oběžným kolem. Za obrovskou výhodu tohoto druhu čerpadel se považuje jejich široké spektrum použití – umožňují, jak již bylo zmíněno, odčerpávat znečištěnou vodu s většími částečkami, ale také v oblasti vodohospodářství jsou tato čerpadla využívána během čištění studní nebo kanalizací. Je možné samozřejmě použít kalové čerpadlo na odčerpávání čisté vody – čerpadla na čerpání čisté vody však nelze použít na odčerpávání vody zakalené.

Jeden příklad za všechny
Na webu, který zde odkazujeme, se dočtete o uvedených zařízeních mnohé. Třeba i to, že kalová čerpadla se většinou vyznačují robustní konstrukcí a velikou hmotností, kterou způsobují ocel, litina a velmi odolný plast, z kterých jsou tato čerpadla vyrobena. Tato mohutná konstrukce pak zajišťuje odolnost proti nárazům či jiným externím vlivům. Motor kalového čerpadla bývá uložen v horní části přístroje, zato voda je nasávána v dolní části zařízení. Takto rozložené kalové čerpadlo pak umožňuje čerpání většího množství kapaliny. Většinou je s kalovým čerpadlem prodáván i plovákový spínač, který zajišťuje, že se po dosažení požadované výšky hladiny zařízení samo zapne a naopak pokud hladina poklesne, tak se samo vypne. Tento plovákový spínač tedy umožní automatický provoz přístroje.

Rozlišujeme tři druhy kalových čerpadel, a to povrchová kalová čerpadla, ponorná kalová čerpadla a přečerpávací kalová čerpadla.

Na závěr
Prvně zmiňovaný druh je vhodný pro čerpání mírně znečištěné vody nebo je využíván také během vyčerpávání bazénu. Ponorná kalová čerpadla se využívají pro čerpání odpadních vod z hotelů nebo průmyslových budov. Posledně zmiňovaný typ čerpadel se používá pro čerpání fekálních vod.
(12. 9. 2012 | petrik)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí