Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Jak postupovat při žádosti o hypotékuJestliže chcete stavět nebo kupovat nemovitost, pravděpodobně si budete muset zažádat o hypoteční úvěr. Leckdo totiž na svém běžném účtu nemá takový zůstatek, aby si mohl tak velkou investici dovolit. Kde vám poradí?

Vyřízení hypotéky: Informace o vyřízení hypoték.
Webový portál, na který se zaměříme v dnešním článku, poskytuje mnoho užitečných informací. Ty vám pomohou v počátcích i v průběhu čerpání hypotéky. Celý kolotoč začíná v momentě, kdy se rozhodnete zažádat o hypoteční úvěr. Žádost můžete řešit vy sami nebo se obrátit na specializovaného hypotečního poradce. Zde je dobré volit nezávislou osobu, která má přehled o všech produktech aktuálně dostupných na hypotečním trhu.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Portál se zaměřuje na veškerou problematiku kolem vyřízení hypotečního úvěru. Najdete zde spoustu článků na zajímavá témata. Dozvíte se, jak probíhá vyřízení hypotéky, dále konkrétní informace o hypotékách nejznámějších bank působících v ČR a najdete zde také články zaměřené na registry dlužníků či praktický slovníček nejběžnějších pojmů.

O hypotéku můžete žádat u běžné banky, specializované hypoteční banky nebo u jiné finanční investice. Rozlišují se účelové a neúčelové, tak zvané americké, hypotéky.

Co byste ještě měli vědět
Při výběru hypotéky je potřeba se zaměřit na její výši, úrokovou sazbu a počet let, na které se zavážete bance úvěr splácet. Výši úvěru ovlivňuje hodnota nemovitosti, kterou ručíte. Úrokovou sazbu si můžete nastavit jako fixní nebo variabilní. V prvním případě je neměnná po několik let, v druhém se mění například v měsíčním nebo čtvrtletním intervalu. Vždy pozorně čtěte podmínky - jak webu, tak hypoték. Jen tak se vyhnete potížím.
(8. 5. 2013 | pshkcz)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí