Pondělí, 21. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Vzdělání

Historie není žádná nuda!Mnoho lidí si myslí, že historie je pěkná nuda. Ovšem to zřejmě zavinili především nedobří kantoři dějepisu a také nepříliš dobré učebnice. Historie dokáže být velice zajímavá. Jen v ní musíte najít skryté kouzlo. Web, který vám dnes představíme, vám v tom pomůže.

Historia Magistra Vitae: Stránka pro milovníky historie - především tipy na knihy a výlety na zajímavá historická místa.
Historie je koníčkem autorky již od útlého dětství a poslední dva roky také tématem studia. Jelikož se kolem ní točí vlastně celý její život, napadlo ji, že založí internetové stránky, kde bude zveřejňovat své zážitky a doporučovat vše, co se jí kde líbilo a co jí přijde zajímavé.

Najdete tu například...
- Tipy na historické knihy o českých a evropských dějinách a edice českých pramenů, které přečetla a které se jí líbily.

- Dále tipy kam zajít či zajet na výlet. Najdete tu hrady a zámky jak z České republiky, tak i z jiných zemí Evropy. Dále zajímavé zříceniny, v brzké době též oppida.

- Zajímavá jsou ale i historická místa pod širým nebem. Například staré zahrady, sady a parky, také hřbitovy a pohřebiště.

Najdete tu také rubriku o výstavách, které autorka navštívila a stojí podle ní za návštěvu.

Součástí stránek jsou také referáty, které autorka napsala do školy za pomoci odborné literatury a které považuje za zajímavé. Například referát o vikingské pevnosti Fyrkat, vikingském způsobu stavění domů a vikingských pevnostech obecně nebo referát o historii Archivu Národního muzea. Součástí stránek je také malá fotogalerie s fotkami zajímavých míst, která autorka navštivila pro vaši představu o místech, která doporučuje.

Pár poznámek na závěr
Stránka není spuštěná dlouho, přesto na ní už dnes najdete několik tipů na jistě zajímavá místa nebo četbu. V brzké době přibude ještě velké množství dalších hradů, zámků, zřícenin a dalších míst, která můžete pojmout za cíl svého výletu a další tipy na knihy, které zábavnou formou nebo čtivým způsobem podávají informace o českých i evropských dějinách. V plánu jsou také další rubriky jako tipy na návštěvu kostelů nebo zajímavé historické filmy či populárnější četbu o historických tématech.
(20. 4. 2011 | Nimwen)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí