Čtvrtek, 26. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Elektronika a počítače

Vše, co jste kdy chtěli vědět - v grafechŘíká se, že jeden obrázek řekne více, než tisíc slov. Totéž platí nejen pro obrázky objektů, ale i pro grafy. Jeden graf řekne více, než tisíc údajů v tabulce. A právě na této myšlence je postaven projekt WikiFigures.

WikiFigures - grafy, data, statistiky: Grafy, data, statistiky o světě, ve kterém žijeme.
WikiFigures je projekt, jež nabízí řadu údajů o světě, ve kterém žijeme, v číslech. Nebo, přesněji, v grafech. A to v řadě světových jazyků - a také v jazyce českém. Ne, že by tam mluvení bylo až tak důležité, protože nejdůležitější jsou grafy. Ale popisky v rodném jazyce se jistě hodí.

Najdete tu například...
Projekt začíná se sadou desítek grafů, které pokrývají především vývoj populace v různých zemích světa - a také ekonomickou situaci zemí. Najdete tu tak třeba graf vývoje populace v Číně nebo v Indii - i s informacemi, kolik tam žije a žilo jak starých obyvatel, ale třeba i vývoj HDP a dluhu v Řecku, v USA nebo v ČR. Nechybějí ani technologické grafy, třeba o tom, jak si vedou Android, iOS a Windows.

Co byste ještě měli vědět
Do budoucna bude grafů podle provozovatelů přibývat a přibýt má i možnost tvořit a vkládat vlastní grafy. Již nyní je ale možné si grafy z WikiFigures snadno vložit na svou webovou stránku.
(23. 5. 2013 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí