Čtvrtek, 26. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

Elektrokolo: Moderní dopravní prostředek do města i na výletyElektrokolo se stává stále více oblíbeným dopravním prostředkem, největším odbytovým trhem pro tento výrobek je Čína. Co se týče českého trhu, poptávka po elektrokolech prý stále roste. Kde se o nich dozvíte více?

Elektrokola: Nové typy elektrokol u nás.
Elektrokolo umožňuje tři druhy jízdy. Můžeme nechat motor vypnutý a celou dobu šlapat - jako na obyčejném kole. Ve druhém případě nešlapeme vůbec a necháme se vést. Nabízejí se různé možnosti.

Jeden příklad za všechny
Lze využít i tzv. asistovaného šlapání, které umožňuje udržet konstantní rychlost; ta je vyhodnocována pomocí řídící jednotky a motor tuto rychlost udržuje. Pro cesty po městě je vhodná elektrická skládačka, s kterou není problém cestovat v MHD, ve vlaku nebo ji jednoduše složit do auta.

Na elektrokole je zřejmě člověk schopný ujet více než 50 km na jedno nabití baterie. A pokud by mu tato vzdálenost nestačila, jednoduše zbytek došlape sám.

Váha elektrokola se pohybuje zhruba od 19 do 30 kg. Najdou se ale také lehčí modely, od 10 kg, ty jsou ale určeny především pro přesuny na krátké vzdálenosti. Cena tohoto dopravního prostředku se pohybuje zhruba od 16 000 Kč.

Elektrokolo je vhodným dopravním prostředkem téměř pro každého. Je vhodné pro jízdu po městě, umožňuje přepravu do práce, aniž by člověk dojel upocený.

Elektrokolo je ideálním dopravním prostředkem pro ty, kteří nevlastní řidičský průkaz a cestování hromadnou dopravou je již unavuje. Dále je vhodné pro rekreační cyklisty - pro jízdy po rovinkách ale i do hor. A v neposlední řadě je elektrokolo vhodné pro ty, kteří mají zdravotní problémy nebo pro ty, kteří nejsou v dobré sportovní kondici.

Co se týče vybavenosti elektrokol, obsahují vše důležité pro bezpečnost cyklisty – odrazku, přední světlo, zadní odrazku a světlo, odrazky na pedálech a ve výpletu kol. Dále bývá tento prostředek většinou vybaven i zámkem baterie.

Co byste ještě měli vědět
Elektrokola jsou šetrná k životnímu prostředí – neprodukují smog a nevydávají hluk, mimoto s tímto dopravním prostředkem nikdy neuvíznete v dopravní zácpě.
(26. 7. 2012 | petrik)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí