Úterý, 27. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Zábava a volný čas

Mapy pro čtečky elektronických knih zdarmaS nabídkou bezplatných map pro čtečky elektronických knih přicházejí právě nyní před letní sezónou webové stránky eBookMaps.com. Web, který se prezentuje i v českém jazyce, umožňuje stáhnout eknihy s mapami v obou hlavních formátech, tedy mobi (pro Kindle od Amazonu) a epub (pro většinu ostatních čteček).

eBookMaps - zdarma mapy pro čtečky eKnih: Mapy ve formátu eKnih pro čtečky elektronických knih - zdarma ke stažení.
V okamžiku startu projektu je k dispozici více než 200 eknih, každá ve dvou formátech - epub a mobi, mezi kterými nechybějí ty s mapami měst ČR, mimo jiné Prahy, Brna nebo Ostravy. Všechny mapy jsou zde optimalizovány pro čtečky elektronických knih; jsou tedy rozděleny na řadu menších částí, které lze snadno zobrazit na menším černobílém displeji s technologií eInk.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
V nabídce eBookMaps jsou již nyní mapy měst z řady kontinentů, nechybějí oblíbené turistické destinace v Evropě, Asii, Africe ani v Americe, nechybějí ani hlavní evropská města. Mapy některých ze zde zastoupených měst přitom nejsou běžně dostupné v klasické papírové podobě.

Pro přechod mezi jednotlivými částmi mapy lze užít tlačítka pro přechod mezi stránkami eknihy, využít lze rovněž rejstříku, který je součástí každé eknihy.

Mapy na eBookMaps využívají dat z projektu Openstreetmap.org s licencí CC-BY-SA a jsou dále šířeny v souladu s touto licencí.

Na závěr
Mapy z eBookMaps jsou dalším obohacením nabídky obsahu pro majitele čteček elektronických knih. Mohou pro ně být také dobrou alternativou k on-line mapám, jejichž stahování se leckde v zahraničí kvůli telekomunikačním poplatkům může dosti prodražit.
(27. 6. 2011 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí