Pátek, 25. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Jak vybrat ten správný detektor kovůPoskytují odborné poradenství, prodávají a servisují detektory Tesoro, Fisher, Minelab, a další světové značky. O detektorech prý vědí vše. Chcete také? Staňte se členem klubu na lovecpokladu.cz. A to je web, o kterém tu dnes bude řeč.

Lovec pokladů: Hobby detektory kovů, detektory a lokátory inženýrských sítí.
Hned na začátku bych si položil otázku, proč vlastně chceme hledat. Pokud je to touha po dobrodružství, zájem o historii nebo prostě nějaké toulání se krajinou po vzoru našich trempíků/tatíků je to v pořádku. V případě, že budoucí hledač počítá s tím, že pomocí detektoru kovů zbohatne, je to bohužel problém. Hledání je do jisté míry regulované platnými zákony a každý by si měl uvědomit, že předměty archeologické povahy nebo i prostě věci hodnoty větší než malé, patří státu. I když se v tomto směru chystá již řadu let nějaká úprava, z dnešního pohledu by se prostě cenné nálezy měli odevzdat a poctivý nálezce se pak může těšit maximálně na deset procent z ceny nálezu. To je také bohužel důvod proč procento odevzdaných předmětů oproti nalezeným se odhaduje v řádu tisícin procenta.

Najdete tu například...
Pokud ale již víte, že hledáním s detektorem si chcete především vyčistit hlavu od běžných starostí, rozhodně netoužíte provádět prospekci na chráněných archeologických lokalitách a jste smířeni s tím, že pokud se vám někde na poli podaří životní nález a vy ho stejně odevzdáte, můžete začít vybírat detektor.

Málokdy se stane, že by hledač pokladů věděl hned v úvodu, co vlastně chce hledat. Tedy s jednou výjimkou, snad až polovina hledačů ví, že chce hledat především zlato. Z toho pak plyne nekonečná řada úsměvných příhod tykajících se nastavení detektoru pouze na zlato a jiných dalších snových záležitostí. Většina tak začne informace hledat na internetu, v krátké chvíli ale zjistí, že v podstatě všechny společnosti nabízí ty nejlepší detektory. O nic lépe na tom nejsou ani různá fóra, ty jsou v mnoha případech podrobena pečlivé cenzuře, kdy jakýkoli názor hledače nespokojeného se zázrakem, který si koupil, je ihned smazaný, nebo v případě nezávislých fór jsou tyto různými prodejci a jejich několikanásobnými registracemi doslova zamořené. Jelikož jedno z největších sami provozují autoři představovaného webu, něco o tom vědí. "Přesto jsme alespoň s ohledem na vyváženost informací pojali duch BBC a mazané jsou tak pouze extremistické názory související s vírou v nějakého vůdce atd. Mnohdy se tento přístup ukazuje jako pro nás značně nepříjemný, ale za 5 let trvání fóra si na něho všichni uživatelé natolik zvykly, že jakákoli forma regulace by nás asi připravila o hodně příznivců," říkají.

Jestli už jste o detektorech všechno načetli, a z informací se vám doslova motá hlava, je čas vyrazit do prodejny.

Co byste ještě měli vědět
V prodejně byste v ideálním případě měli narazit na nějakého odborníka, pokud začínáte, měl by zapomenout na rychlý zisk a tak trochu vás přesvědčit že slušný levný přístroj na začátek je lepší řešení. A to, jak s ohledem na to, že nemáte žádné zkušenosti, tak s tím, že prostě nemůžete tušit zda vás po deseti zcela neúspěšných výpravách bude ještě hledání bavit.
(2. 1. 2012 | kolombo)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí