Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Zábava a volný čas

Cestovní průvodce ke stažení zdarmaJet na dovolenou bez cestovního průvodce si člověk může dovolit jen ve třech případech: Cíl cesty dobře zná, v cíli sebou prostě je praští do postele nebo na pláž, o průvodcování se mu postará někdo jiný. Pro všechny ostatní bude zřejmě velmi užitečný web GuidesEbooks nabízející cestovní průvodce ke stažení zdarma.

Guides e-Books: Travel Guides - nástroj pro snadné stažení cestovních průvodců z WikiVoyage zdarma.
Každý, kdo má rád aktivní dovolenou, s sebou zřejmě nějakého toho průvodce vozí. Nejpopulárnější jsou zřejmě ty od Lonely Planet, případně od Rough Guides. Buď v českém překladu, nebo anglicky; druhá varianta má tu výhodu, že bývá nejen trochu levnější, ale hlavně je průvodce zpravidla aktuálnější. Pokud si průvodce nechcete kupovat, zkuste si ho stáhnout zdarma. Jak?

Najdete tu například...
Na stránkách GuidesEbooks najdete průvodce snad všech zemí světa. Nebo, přesněji, najdete zde stránky všech zemí, které vám umožní si průvodce sestavit a stáhnout. Jak to funguje?

Existuje web WikiVoyage, na kterém je množství materiálů o všech zemích světa. Z těchto materiálů lze sestavit elektronickou knihu, ale není to příliš pohodlné - musíte jít stránku po stránce. A tady vstupuje do hry GuidesEbooks: Stačí stisknout tři tlačítka: Pro připravení prázdné knihy, pro vložení kompletního obsahu o jedné zemi a pro stažení. A pak už jen knihu stáhnout v pdf, epub nebo jiném formátu.

Pokud potřebujete jiný formát, například mobi nebo prc pro Kindle, stačí si stáhnout průvodce v epub a překonvertovat ho třeba ve známém programu Calibre. Návod na stránkách GuidesEbooks nechybí.

Zatím jsou k dispozici knihy anglicky, ale podle autorů přibudou i další jazyky. Čeština ovšem zatím zřejmě není v dohledu, protože na WikiVoyage aktuálně chybí materiály česky. Ale se základní znalostí angličtiny by neměl být anglický průvodce problém.

Co byste ještě měli vědět
Jakmile si průvodce stáhnete, můžete ho nahrát do své čtečky e-knih a vyrazit na cestu. Výhodou je, že kniha se sestaví vždy těsně před stažením, takže obsahuje ty nejčerstvější vložené informace o zemích. Ne vždy je kvalita srovnatelná s komerčními průvodci, jako je už třeba zmíněný Lonely Planet, ale často jsou zase v průvodci informace, které v Lonely Planet nenajdete. Prostě: Za vyzkoušení to určitě stojí. Je to přece zdarma!
(16. 2. 2013 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí