Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

AromaterapieRadka Loja na svém webu prezentuje své aromaterapeutické služby, z nichž nejvíce využívanou službou klienty je Aromaterapie. Aromaterapii si můžete představit jako řízené používání esenciálních olejů za účelem zlepšení, udržení či podpory fyzického a psychického zdraví.

Aromaterapie: Aromaterapie a jiné služby z repertoáru alternativních terapeutických služeb nabízí Radka Loja na Praze 5.
Při aroma-masáži v salónu Radky Lojy jste zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace (hladina alfa) a váš organizmus začne znovu regenerovat. Vaše fyzické i duševní pochody se harmonizují. Aromaterapeutická masáž Radky Lojy vás zbaví únavy a napětí. Dokáže předejít některým onemocněním a jiná pomáhá léčit. Má účinky na lymfatický a oběhový systém a přispívá k odvodu toxických látek z organizmu. Po masáži je nezbytné zvýšit příjem tekutin v podobě vody, aby se toxiny dostaly z těla ven.

Příklady použití
Jaké oleje pro vás Radka Loja přichystá? Existují různé aplikace esenciálních olejů. Patří sem: inhalace nebo vstřebávání olejů kůží prostřednictvím masáží, mastí, obkladů či koupelí. Ať zvolíte kterýkoliv způsob, oleje budou působit jak na fyzické úrovni, tak na psychické úrovni.

Při aromaterapeutické masáži esenciální oleje působí jednak skrze dýchací orgány, při inhalaci, a ještě jsou vstřebávány kůží. Přes kůži vstoupí do krevního oběhu.

Oleje by se neměly používat vnitřně (nemáte je polykat), pokud nebyly předepsány opravdu kvalifikovaným terapeutem nebo lékařem. Jsou velmi silné.

Esenciální oleje se nikdy neaplikují na pokožku nezředěné, vždy jsou rozpuštěny ve vhodném nosiči. Vhodným nosičem mohou být třeba rostlinné oleje lisované za studena (mandlový, slunečnicový, ořechový) nebo krémové základy. Lze použít i med nebo mléko.

Běžné ředění esenciálních olejů se pohybuje v poměru k množství nosného oleje od poloviny procenta do zhruba tří procent. Pro představu: zhruba do 30 ml množství oleje by jste neměly dát více než 15 kapek éterického oleje. U lidí s hypersensitivní pokožkou, u těhotných a kojících žen a u dětí určitě méně než 15 kapek.

Existují různé metody aplikace esenciálních olejů. Mezi hlavní z nich patří: aromaterapeutická masáž, masti a krémy, obklady, inhalace, lázeň nebo odpařování.

Masáž

Postup: Použijete masážní lehátko a osobu přikryjete ručníky. Postupně odhalujete pouze masírovanou část těla. Délka masáže se doporučuje 45-90 minut.

Dávkování: Pro dospělé dáme 7-10 kapek do 25 ml nosného oleje (1,5-2%).

Užitek: Celková harmonizace těla a psychiky. Prospěšná při únavě a bolestech svalů, nervovém vypětí, úzkosti. Podporuje detoxikaci organizmu.

Radka Loja dále doporučuje: Masti a krémy

Postup: Potřebujete krémový základ. Možno zakoupit např. v lékárně. Kromě esenciálních olejů je vhodné přidat i trochu rostlinných olejů např. měsíčkového nebo třezalkového.

Dávkování: Přidejte 5-20 kapek na 50 g krémového základu (0,5-2%).

Užitek: Při vyšším dávkování možno použít na podlitiny, bolesti kloubů, podvrknutí, na hruď a záda při nachlazení. Při nižším dávkování se užívá při citlivé pokožce. Můžete užívat denně pro pěstění pokožky.

Obklady

Postup: Esenciální olej přidáte do misky s vodou. Namočíte do ní látku, vyždímete a přiložíte zhruba na 5 minut na postižené místo. Opakujte 2-4 krát.

Dávkování: Přidejte 3-5 kapek na 600 ml vody v misce.

Užitek: Teplé obklady jsou vhodné při nachlazení a křečovitých bolestech. Studené obklady jsou vhodné při otocích, popáleninách a zánětech.

Inhalace

Postup: Esenciální olej přidejte do misky s vařící vodou. Přehoďte si ručník přes hlavu a dýchejte páry 1-2 minuty. Opakujte 2-4 krát.

Dávkování: Přidejte 2-3 kapky do 600 ml vody.

Užitek: Pomáhá při dýchacích potížích, zahlenění, zánětu průdušek, bolestech v krku, nachlazení a chřipce.

Lázeň

Postup: Esenciální olej přidejte do velmi teplé vodní lázně a intenzivně ji promíchejte, aby se kapky oleje dokonale rozptýlily. Esenciální olej můžete i předem rozpustit ve lžíci medu či mléka. Dopřejte si čas na příjemnou, uvolňující lázeň.

Dávkování: Dospělí a děti od 15 let přidají 4-6 kapek, děti 10-12 let přidají 2-4 kapky děti 3-12 přidají 1-3 kapky a děti do tří let 1 kapku do plné vany.

Užitek: Příjemně si odpočinete a zrelaxujete po náročném dni. Pomáhá při unavených svalech. Při nespavosti je před spaním vhodná lázeň s olejem z levandule, pomeranče nebo heřmánku.

Odpařování

Postup: Esenciální olej přidejte do odpařovače obsahujícího vodu nebo do aromalampy.

Dávkování: Přidejte 5-20 kapek do odpařovače nebo misky.

Užitek: Používáme pro desinfekci vzduchu, ke zlepšení dýchání nebo psychoterapeutickým účelům.

Co byste ještě měli vědět
Pokud chcete navštívit salón Radky Lojy, dbejte na následující upozornění: Aromaterapeutická masáž by se neměla aplikovat při chřipce nebo horečce. Rovněž není vhodná po požití alkoholu nebo těžkého jídla. Nemá se provádět přes místa s čerstvými jizvami (je ale vhodné aplikovat éterický olej např. levanduli), kožní infekcí a rozsáhlými modřinami. Rovněž není vhodné masírovat v oblasti zlomenin a zraněných svalů a šlach. Je třeba dát pozor na křečové žíly. Rovněž zvýšená opatrnost je na místě u osob se zvýšeným krevním tlakem.

Během těhotenství jsou prý aromaterapeutické masáže velmi vhodné. Je však třeba se vyhýbat břišní krajině a raději nepoužívat esenciální oleje z kmínu, yzopu, máty, rozmarýny a řebříčku.
(7. 8. 2012 | mparkmed)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí