Středa, 12. 08. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu

Test: Zobrazí vaše stránky v Exploreru 5.5, 6, 7, 8Vytváříte webové stránky a potřebujete je otestovat v prohlížečích Internet Explorer 5.5, IE 6, IE 7 nebo IE 8? A nechcete všechny verze Exploreru instalovat na svůj počítač, protože to bývá komplikované a ne zcela spolehlivé? Pak zkuste NetRenderer – on-line aplikaci schopnou vyrenderovat vaše stránky ve všech hlavních verzích Internet Exploreru – za pár sekund a zdarma.

NetRenderer: Služba, která pro vás vytvoří náhled vašich stránek v Internet Exploreru 5.5, 6, 7 a 8.
Celá služba byla prý původně zamýšlena jen jako technologická demonstrace, ale získala tolik pozitivní zpětné vazby, že se autoři rozhodli ji zpřístupnit veřejnosti. V současnosti vytváří web cca 10 000 screenshotů webů denně, toto číslo však stále roste.

Příklady použití
NetRenderer vám umožňuje zjistit, jak se vaše webové stránky zobrazí v Internet Exploreru 8, 7, 6 nebo 5.5, tak, jak jsou viditelné z jednoho datového centra umístěného v Německu. Stačí jen zadat URL stránek do odpovídajícího pole na webu a je to. (Pro Explorer 8 služba používá IE8 RC1 – release candidate 1 a lze očekávat upgrady, jakmile budou dostupné).

NetRenderer narozdíl od jiných screenshotových služeb zvládne vytvářet screenshoty v reálném čase, což z něj činí nejrychlejší službu tohoto typu, kterou známe. Na jeho webu najdete mnoho komentářů uživatelů – stejně spokojených, jako jsme i my.

Pár poznámek na závěr
Tento nástroj je užitečný pro všechny vývojáře webů pracující na Apple iMac nebo na Linuxu, ale nejen pro ně. Jak už bylo zmíněno, využití najde i u uživatelů Windows. Snadno vám dovolí ověřit vzhled vašich stránek v různých verzích Exploreru bez toho, abyste je museli instalovat.
(30. 3. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí