Neděle, 20. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

Jak si uchovat stálé zdravíI když je na českém internetu k vidění řada webových stránek, které se věnují lidskému zdraví nebo způsobům, jak si ho udržet, ne všechny si zaslouží pozornost. Web, o kterém bude řeč dnes, však rozhodně za návštěvu stojí; nabízí totiž řadu informací o nemocech, lécích, ale třeba i o bylinách nebo o dietách.

VšeProZdraví: stránky, které se podrobně věnují všem otázkám souvisejícím s lidským zdravím
Web je pro přehlednost rozdělen do řady rubrik, mezi něž patří například Vitamíny a minerály, Očkování, Bylinky, Homeopatika nebo třeba Jak fungují léčiva. Nechybí samozřejmě uživatelské diskuse, kde to opravdu žije, nebo, pro soutěživé, čtenářské soutěže. A pokud si nevíte rady s nějakým termínem, pak je tu pro vás slovník pojmů.

Najdete tu například...
V rubrice Jak fungují léčiva se například dočtete, že skupinu léčiv zvaných laxativa tvoří látky urychlující střevní pasáž a navozují defekaci, neboli vyprázdnění. Jde tedy o projímadla. Používají se na léčbu zácpy - což je stav, kdy je střevní obsah zadržován v tlustém střevě, a stolice se zahušťuje. Autoři upřesňují, že zácpa může být funkční, která souvisí s nesprávnou dietou, s nedostatkem pohybu či špatnými návyky pro defekaci, nebo symptomatická, která doprovází jiná onemocnění.

V sekci Vitamíny a minerály se zase třeba dozvíte, že vitamin E je společný název pro skupinu látek nazývaných tokoferoly. Že ty se vyskytují ve čtyřech formách – alfa, beta, gama a delta a že se účastní dějů při vstřebávání tuků a jejich ochrany před oxidací v krevním oběhu. A že nejúčinnější formou vitaminu E je alfa-tokoferol. Nechybí ani informace, že je vitamin E rozpustný v tucích a že si jej lidské tělo je schopno delší dobu uchovávat v tukové tkáni a v játrech. A dozvíte se tu rovněž, že největším zdrojem vitaminu E je olej z obilných klíčků, ořechy, mandle, arašídy, slunečnicová a sezamová semena.

A třeba o homeopatii web říká, že je to terapeutická metoda založená na principu podobnosti mezi toxickým a terapeutickým účinkem látek. „Některé látky, použité v měřitelných koncentracích, vyvolají u zdravého jedince soubor příznaků, které jsou schopny léčit u jedince nemocného, jsou-li mu podávány ve velice nízkých koncentracích,“ upřesňují autoři.

Na závěr
Jak již bylo zmíněno v úvodu, webové stránky VšeProZdraví obsahují řadu zajímavých informací a především díky diskusi čtenářů zde najdete i množství praktických postřehů. Pokud se tedy o své zdraví zajímáte, web nelze než doporučit.
(26. 1. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí