Středa, 23. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu

Vlastní webové stránky snadno, rychle a zdarmaSvé vlastní webové stránky dnes může mít bezesporu každý. Jednoduché takřka úplně bez práce, složitější pak s větším či menším úsilím. Pokud chcete vynaložit úsilí spíše méně – a od výsledku očekáváte, že bude vypadat – řekněme – spíše lépe, pak by vám neměl uniknout projekt Webnode. Nabízí totiž i tvorbu profesionálně vypadajících webů rychle, jednoduše a zdarma.

Webnode: Bezplatná služba pro snadnou tvorbu i hostování vlastních webových stránek.
Stránky Webnode.cz vám umožňují vytvořit si vlastní web v několika jednoduchých krocích. Všechny změny, které provedete, se okamžitě promítají do zobrazené stránky - a ke všem prvkům libovolné stránky se snadno dostanete kliknutím na odpovídající zřetelně označené prvky - buď na texty (například „upravit text“ nad příslušným boxem) nebo na odpovídající tlačítko na vrchu stránky. Všechno si přitom můžete snadno vyzkoušet když na úvodní stránce Webnode kliknete na volbu „Spustit demo“.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Zajímá vás, jak konkrétně vám pomůže editor stránek Webnode? Začínáte na nějaké stránce zobrazené ve výchozím nastavení - ale to vlastně není až tak důležité. Pomocí tlačítek v horní části stránky si totiž můžete hned vybrat úplně jiný vzhled stránky - zvolit jednu z nabízených šablon (můžete si ovšem vytvořit i svou vlastní), rozložení sloupců a podobně.

Pomocí boxu Obsah můžete přidávat nové obsahové prvky - ankety, diskuzní fóra, fotogalerie, články, katalogy, mapy, fotogalerie nebo třeba libovolný html kód. Prostřednictvím boxu Objekty můžete přidat libovolnou stránku různého typu, například výpis článků, katalog, fotogalerii nebo třeba kontaktní stránku. A pak už stačí jen upravit menu (jak jinak, než volbou „Upravit menu“ zobrazenou nad menu vaší stránky)...

Své stránky můžete nechat na projektu Webnode i hostovat, takže se nemusíte starat, kam jinam byste je nahráli. I to je zdarma. Jediným omezením je limit diskového prostoru na serveru, který činí 100 MB. A pokud chcete mít své stránky na své vlastní doméně druhého řádu, tedy například mojestranky.cz, i to je možné. Jen je třeba doménu zaregistrovat a pak si na Webnode nastavit, že chcete používat tuto doménu.

Co byste ještě měli vědět
Seznam modulů, který sami sutoři stránek na webu Webnode uvádějí, je poměrně úctyhodný. Najdete zde moduly Rubriky a články, Ankety, Diskuzní fóra, Otázky a odpovědi (FAQ), Katalog produktů, Online platby, Mapa stránek, Fotogalerie, Fulltextové vyhledávání, Statistiky přístupů, E-mailový klient a RSS kanály. A jak už bylo řečeno - pokud vám to nestačí, může pomoci vlastní html kód.

Většina funkcí Webnode je zcela zdarma, za některé si však musíte připlatit. Například tehdy, pokud potřebujete pro své stránky více než 100 MB místa nebo pokud potřebujete, aby vaše stránky mohly mít více správců. Jedinou nevýhodou celého projektu tak může být snad jedině to, že po stvoření svých stránek budete závislí na systému Webnode - prostě své stránky snadno nepřenesete jinam.
(13. 10. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí