Čtvrtek, 22. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Přeneste své fotografie do fotoknihy, či do fotokalendářeFotografická publikace již není jen výsadou profesionálů. Pořídit si knihu plnou vlastních fotografií zvládne dnes každý, dokonce i počítačový začátečník. Vytvořit si ji můžete v programu Book-Maker, podle vlastní fantazie a jedinečným dárkem překvapit rodinu, přátele, známé, kolegy v práci či svého šéfa. A co najdete na jeho webu?

Book-Maker - vytvořte si svou fotoknihu: Softwarová aplikace sloužící k vytvoření vaší fotoknihy, či fotokalendáře.
Na webu www.book-maker.cz najdete spolu s ukázky fotoproduktů, také návody, tipy a triky, často kladené dotazy, výpis jednotlivých fotoproduktů a různé akce, či novinky. Samozřejmě nesmí chybět ani sekce "ke stažení" kde si počítačovou aplikaci můžete stáhnout a začít tvořit.

Příklady použití
Tento malý zázrak umožňuje speciální zahraniční počítačový program příznačně nazvaný Book-maker. Nyní se dá „Výrobce knih“ použít i v Česku, licenci získalo pražské grafické studio Art D (grafické studio). Program je ke stažení zdarma na vlastní fotokniha.

Speciální software Book-maker je vyvinutý tak, že knížku, či kalendář dokážou vytvořit i ti, kdo s internetem teprve začínají. Stačí zvládnout jen několik základních kroků. „Kliknutím se volí, jak bude publikace vypadat, zda to bude klasická vázaná kniha v pevných deskách, sešit, kroužková vazba, nebo kalendář. Pouhým kliknutím se volí také rozložení fotografií na jednotlivých stránkách, jejich velikost i to, jakou budou mít stránky barvu, pozadí a celkovou grafickou úpravu,“ přibližuje Ondřej Černý, produktový manažer grafického studia Art D.

Podle vlastní fantazie si doma vytvoříte ve svém počítači třeba fotoknihu ze svatby, z dovolené, zachytíte do ní tváře svých dětí, vyrobíte rodinnou kroniku i jedinečnou vzpomínku na nejrůznější přátelská setkání, oslavy kulatin i firemní akce. Vlastní foto dílko pak odešlete spolu s objednávkou internetovou poštou nebo na CD ho doručíte do pražského grafického studia Art D. Zpět se vám nejpozději do dvou týdnů vrátí již hotová profesionálně vytištěná knížka buď poštou nebo po Praze také kurýrní službou. Bližší podrobnosti získáte na www.book-maker.cz, nebo www.art-d.cz.

U počítače můžete tvořit sami, abyste svým výtvorem překvapili své nejbližší. Zapojit můžete i svou rodinu. Do grafického návrhu publikace se totiž dají vkládat rovněž texty, slogany a popisky k fotografií. Vzniknout tak může zcela jedinečná fotografická vzpomínka doplněná o zápisky, zážitky či vtipné poznámky.

Na dílku mohou pracovat i vaše děti a nenápadně je tak můžete přimět, aby vás ratolesti naučily s počítačem pracovat tak dokonale, jak to umí jen dítka počítačového věku.

Vaší fantazii se meze nekladou! Dívka toužící stát se modelkou si třeba vytvoří vlastní prezentaci, která přijde jen na pár stovek korun. Milovníci vaření mohou například vyrobit kuchařku vlastních specialit. Ve fotoalbu svého domácího mazlíčka nebo na snímcích ze zahraniční dovolené můžete předvést, že nejste jako fotograf úplný amatér a umíte zachytit nevšední záběry jako dokonalí profesionálové. Vlastní fotografickou knihu si mohou pořídit samozřejmě i profesionální fotografové, aby otestovali, jak by mohli zaujmout s publikací, kterou se rozhodnou v budoucnu vydat ve velkém nákladu.

Book-maker, tedy program na výrobu vlastní knihy, může inspirovat také firmy, které umí pěstovat dobré klima na pracovišti i při nejrůznějších podnikových akcích. Za zhruba tři sta až sedm set korun mohou vzniknout nevšední fotoalba, které zachytí firemní atmosféru a neformální setkávání zaměstnanců a vedení firmy. Mohou tak významně přispět k prezentaci firmy na veřejnosti i u obchodních a výrobních partnerů. Stačí si najít jen chvilku čas a vybrat ty správné digitální snímky.

Na jaké téma se dá fotografická publikace připravit: Svatba – svatební fotokniha, Dovolená – fotokniha z dovolené, Oslava, narozeniny – fotokniha z party, Rodina – fotokronika, Dítě – fotokniha dítěte, Zvíře – fotokniha zvířete, domácího mazlíčka, Firemní akce, večírek – fotokniha pro firmy, Prezentace – fotoprezentace aktivit, produktů, Kuchařka – recepty ilustrované fotografiemi.

Na závěr
Fenomén poslední doby - výroba fotoknihy se stala běžnou záležitostí. Inspirujte se a vytvořte si svou vlastní.
(12. 3. 2009 | ucello)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí