Sobota, 08. 08. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Nakupujte za ty nejnižší ceny



Orientovat se ve stovkách obchodů na internetu dnes rozhodně není snadné - a projít každý jeden z nich jen proto, abyste našli tu nejlepší cenu, je takřka nemožné. Proto stojí za úvahu využít službu, která to udělá za vás - HledejCeny.cz. Výhodou je, že si zde můžete jak vybírat z doporučených výhodných nákupů, tak zadat vyhledávání svého předem vyhlédnutého výrobku - a snadno zjistit, v jakém rozmezí se pohybuje jeho cena.

HledejCeny.cz: Nakupujte za ty nejnižší ceny Vyhledávač zboží na internetu a porovnávač cen.
Výrobky jsou na HledejCeny přehledně rozděleny do řady kategorií, mezi něž patří například Počítače a příslušenství, Audio, foto, kamery, Elektrospotřebiče, Auto-moto, Knihy a filmy nebo Dětské zboží a hračky. Každá kategorie pak nabízí několik podkategorií, které dále usnadňují orientaci.

Najdete tu například...
Pojďme se podívat na pár příkladů, co pro vás vyhledávač HledejCeny.cz může najít. Když jsme například v odpovídající rubrice hledali co nejlevnější notebook, vypadl na nás ASUS Eee bílý 7" s 512 MB RAM, 4GB SSD, Wi-Fi a pod Linuxem (česká verze) za cenu

5 827 Kč (tj. pod pět tisíc Kč bez DPH). Nutno ovšem dodat, že se v příslušné kategorii po seřazení výrobků dle ceny (vzestupně) zobrazily i dva nesmysly - Acer Extensa 5220-301G12Mi za 74 Kč a Acer TravelMate C312XMi za 207 Kč - v obou případech zjevně některý z prodejců zadal do systému špatnou cenu a HledejCeny.cz ji bez jakékoli kontroly zobrazilo.

Pokud uvažujete o koupi levného LCD televizoru, HledejCeny.cz pro vás najde jak třeba Sencor SPV-6706T se 7" (18 cm) zobrazovačem a s duálním tunerem DVB-T za 2 310 Kč, tak třeba GoGEN LCD W19850 HD s úhlopříčkou 48 cm a formátem obrazovky 16:9 za cenu od 4 299 Kč, či Sanyo CE 32LC81-C s úhlopříčkou 81 cm, rozlišením 1366x768 za necelých devět tisíc Kč. I zde na nás při hledání vypadlo několik nesmyslných údajů, a to včetně jevu, který byl velmi nepříjemný - třeba k produktu ECG 32 LHD 32 (úhlopříčka 82 cm, rozlišení 1366x768, digitální tuner) se přimíchal i televizor ECG 19 LHD 32 s úhlopříčkou pouhých 48 centimetrů - čímž ovšem uvedené rozpětí cen naprosto ztratilo jakýkoli smysl a u méně pozorného uživatele mohlo způsobit zmatení.

U televizorů i dalších výrobků by se také velmi hodila možnost blíže specifikovat požadované parametry produktu, jinak se hledání v seznamu stává nepřehledným. Výhou tu pak tedy je, pokud už dopředu přesně víte, jaký model chcete - a na HledejCeny.cz jen porovnáváte ceny různých obchodů.

Na závěr
I když se výše zmiňujeme o některých nepříjemných chybách, celkově je web HledejCeny.cz velmi zajímavým místem pro hledání vhodných produktů k nákupu. Pokud dáváte při hledání pozor - a eliminujete tak zjevné chyby systému vlastní logickou úvahou - nepochybně vám stránky HledejCeny.cz mohou pomoci udělat několik opravdu výhodných nákupů.
(5. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Seznam porovnávačů cen?
Existuje někde specializovaná stránka, která má přehled o všech porovnávačích cen?

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí