Středa, 12. 08. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu

Jak zvolit ty správné barvy pro svůj webPokud tvoříte svůj vlastní web - ať už jde o osobní stránky nebo třeba o stránky malé firmy, dříve nebo později určitě narazíte na otázku jeho vzhledu. V tomto okamžiku však nepůjde jen o rozložení jednotlivých prvků, ale také o vhodnou barevnou kombinaci. Než se obrátíte na profesionálního grafika, určitě stojí zato zkusit navštívit web ColorsOnTheWeb.

ColorsOnTheWeb: Nástroj pro volbu správné kombinace barev pro web.
Na webu ColorsOnTheWeb - tedy Barvy na webu - najdete řadu informací a také několik užitečných nástrojů, které lze využít i bez znalosti angličtiny. Pokud však umíte anglicky, můžete se na ColorsOnTheWeb navíc dočíst informace o tom, jak zvolit správné kombinace barev, najdete tu teorii barev i základní termíny týkající se tohoto tématu.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Velmi užitečná je trojice nástrojů, která je schopna vám pomoci s barevným ztvárněním vašeho webu. Prvním z nich je Color Wizard, tedy kouzelník s barvami. Zkuste si v pravém dolním rohu vybrat způsob výběru barev (například jednobarevné - Monochromatic, Triadic nebo Split Complimentary - obzvláště tuto poslední volbu pro začátek doporučujeme) a pak už jen klikejte na tlačítko Randomize. Kouzelník vám bude sám nabízet vhodné kombinace různých barev.

Na barevném návrhu se ovšem můžete podílet i výrazně aktivněji. Pod tlačítkem Randomize můžete zadat primární barvu svého webu (v šestnáctkové soustavě), kliknout na tlašítko Set - a v mžiku se vám ukáží vhodné doplňující barvy.

Až vás kouzelník omrzí, můžete zkusit ještě Color Wheel (barevné kolo), které se vždy roztočí a náhodně vybere možnou kombinaci barev pro váš web - i se základním náhledem. A pak můžete zkusit Color Contrast Analyzer, který vyhodnotí, jak dobře se čte písmo napsané jednou barvou na jinou barvu (pozadí).

Pár poznámek na závěr
Nástrojů, které slibují nalézt vhodnou barevnou kombinaci pro váš web, je na internetu řada. Stránka ColorsOnTheWeb nabízí ty své - a rozhodně stojí za vyzkoušení. Obzvlášť pro tvůrce, kteří si nejsou zcela jisti, že barvy dokáží nalézt bez cizí pomoci. A mezi námi - zkušenosti z různých webů říkají, že by o využití ColorsOnTheWeb měli uvažovat i někteří z těch, kteří si zřejmě věří.
(9. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Takových webů je spousta
Webů s podobným nástrojem je na netu spousta, stačí trochu googlit...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí