Středa, 12. 08. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Co s dárky, které se nehodí? A jak příště dobře vybrat?Nalezli jste pod stromečkem dárek, o nějž zrovna příliš nestojíte? Dostali jste z internetového obchodu zboží, které se vám nelíbí? Nezoufejte. Právě internetové nákupy dávají velkou šanci na vracení nepodařených nákupů. A můžete využít i vzorový dopis na odstoupení od smlouvy od časopisu Test, který najdete – spolu s testy mnoha produktů - na webu www.dtest.cz.

dTest: Rady pro nakupující nejen ohledně vracení nevhodných dárků.
Web dTest se tedy nezabývá pouze možnými problémy s prodejci, ale především testováním produktů. Jen v roce 2008 podle svých představitelů testoval téměř osm set výrobků, aby si podle nich čtenáři mohli vybrat zboží, které jim bude vyhovovat. Nezávislost a objektivitu testů zajišťuje skutečnost, že jsou výrobky nakupovány v běžných obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty.

Najdete tu například...
„Nákup uskutečněný na dálku, tedy prostřednictvím telefonu, internetu nebo zásilkového prodeje, má tu nevýhodu, že zpravidla chybí možnost zboží si před zakoupením prohlédnout či vyzkoušet. Na to pamatuje § 53 občanského zákoníku, který v případě nákupů např. na internetu dává kupujícímu právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu, a to do 14 dnů od převzetí zboží,“ upozorňují provozovatelé webu dTest.

Některé internetové obchody se snaží tuto legislativu obejít. "Pokud jste zboží přes internet zakoupili, lhůta 14 dní pro vrácení zboží platí, i když si zboží vyzvednete osobně v prodejně," upozorňuje Václav Beneš, redaktor časopisu Test, na praktiky některých prodejců.

I zde ovšem existují výjimky. Audio a video nahrávky nebo počítačové programy lze vrátit pouze v nepoškozeném originálním obalu. Vrátit nelze zboží, které bylo upraveno na míru, potraviny, periodika a některé další produkty.

Na závěr
Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace. Občanské sdružení spotřebitelů Test vydávající časopis i web dTest bylo založeno v roce 1992.
(2. 1. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí