Neděle, 20. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Největší videoserver na internetu mluví českyZnámý web YouTube, na němž lze nalézt a sledovat okolo 100 milionů videí, mluví nově i česky - a dostanete se na něj i na české adrese www.youtube.cz. Novinkou je však nejen překlad stránek do češtiny, přibyli i lokální partneři, známé české celebrity a česká videa. Díky českému rozhraní bude teď jednodušší videa na YouTube nejenom vyhledávat, hodnotit a povídat si o nich s ostatními uživateli, ale taky snadněji nahrávat videa z vlastní tvorby.

YouTube: Web nabízející nepřeberné množství videí míří i za česky mluvícími uživateli.
Podle údajů společnosti Google, která YouTube vlastní, patří tento videoserver již nyní k nejoblíbenějším portálům na českém internetu. S odkazem na studii Mediaresearch z jara 2008 uvádí, že server alespoň jednou za měsíc navštíví 62,4 % českých internetových uživatelů a každý 10. český uživatel internetu chodí na YouTube denně. Všichni návštěvníci serveru YouTube shlédnou denně stovky milionů klipů a stovky tisíc nových naopak nahrají.

Najdete tu například...
K lokalizaci patří nejen česká doména www.youtube.cz a překlad rozhraní webu. K dispozici je česká uživatelská podpora a také komunitní funkce, jako je třeba hodnocení videí, sdílení videí, označování obsahů.

YouTube je otevřená platforma, kde může každý publikovat svoji tvorbu. Obsah na YouTube je přístupný všem zdarma, uživatelé tam najdou videa z Česka i z dalších zemí celého světa, tvorbu amatérů i profesionálů, kteří mají na YouTube prémiový kanál. Veškerá videa podléhají autorským právům, ať už patří uživateli nebo společnosti vyrábějící obsah.

V Česku mezi profesionály na YouTube patří například hudební TV Óčko, nezisková organizace Člověk v tísni, portál pro začínající kapely Bandzone.cz nebo Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Z českých celebrit na YouTube najdete nové hudební talenty - Tomáš Kluse a Marka Ztraceného nebo třeba Ewu Farnu, 4TET a další.

Co byste ještě měli vědět
YouTube založili v roce 2005 tři zaměstnanci PayPalu: Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. Chad Hurley vystudoval design na Indiana University of Pennsylvania. Steve Chen a Jawed Karim vystudovali informatiku na University of Illinois v Urbana-Champaign. Doména YouTube.com byla spuštěna 15. února 2005, stránky byly ale oficiálně spuštěny až v listopadu.

V říjnu roku 2006 YouTube převzala společnost Google. Lokální YouTube je kromě Česka aktuálně k dispozici ve 21 zemích: Austrálii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Hong Kongu, Izraeli, Indii, Irsku, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku, Nizozemí, Novém Zélandu, Polsku, Rusku, Španělsku, Tajwanu a Velké Británii.
(11. 10. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí