Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Zábava a volný čas

Jak se slaví Vánoce v různých zemích světaJeště než se dostaneme k dnešnímu tématu – k webu, na kterém se dočtete, jak se slaví Vánoce v různých zemích světa – dovolte nám, milí čtenáři, abychom vám popřáli krásné svátky a všechno nejlepší do nového roku 2009. A pokud teď máte myšlenky i na něco jiného než jen na pečení, smažení, úklid a balení dárků, třeba vám přijde vhod zamířit na web VánoceVeSvětě.com, na kterém se dočtete, jak se slaví svátky jinde na zeměkouli.

VánoceVeSvětě: Web o tom, jak se slaví vánoce v různých zemích světa.
Autoři webu si vybrali šestici zemí, o nichž – a o jejich Vánocích – se na stránkách VánoceVeSvětě dočtete více. Konkrétně jde o USA, Velkou Británii, Austrálii, Francii, Brazílii a Ukrajinu. Nechybí ani krátká úvodní informace o historii Vánoc.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
A jaké informace o Vánocích na webu VánoceVeSvětě vlastně najdete? Tak třeba o Vánocích v USA se dočtete, že během tohoto období Američané zintenzivňují své dobročinné aktivity - posílají peníze do nemocnic, do sirotčinců nebo do charit. Pokud jde o výzdobu amerických domovů, autoři si všímají, že je bohatá a nemá daleko ke kýči.

O Vánocích v Brazílii se zase dočtete, že osobou, která tu nosí dárky, je Papai Noel, tedy Otec Vánoc. A autoři dodávají, že dle legendy sice žije v Grónsku, ale jakmile jede do Brazílie přizpůsobuje se zdejšímu podnebí, a tak se převléká z kožichu do lehké košile a kalhot.

A pokud jde o Ukrajinu, autoři zmiňují, že se zde Štědrý večer nazývá Svatý Večer nebo Svatá Večeře. A slavnostní večeře by měla obsahovat alespoň dvanáct pokrmů. Na stole prý nemá chybět Kutia, což je dezert z máku, pšenice, kandovaného ovoce, medu a ořechů.

Na závěr
I když je zatím web VánoceVeSvětě velmi stručný, najdete tu jistě v této době řadu zajímavých informací. A pokud se do budoucna jeho rozsah ještě rozšíří, pak se může stát pěkným vánočním rozcestníkem. A my už jen dodáváme: Užijte si krásné Vánoce a vstupte dobře do nového roku.
(22. 12. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí