Středa, 21. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vzdělání | Zábava a volný čas

Jak by vypadal svět bez lidí?Jestli vás zajímá, jak by vypadal svět bez lidí, pak určitě nevynechte tento článek. Nabízíme vám totiž tip na web, kde se to dozvíte. Je totiž věnovaný knize Svět bez nás (The World Without Us) Alana Weismana. Najdete tu jak zajímavé texty, tak třeba velmi názorné video. Web je sice v angličtině, ale kniha vyšla i v češtině – u nakladatelství Dokořán.

Svět bez nás: Web věnovaný knize Svět bez nás Alana Weismana.
Kniha Svět bez nás odkrývá, jak by naše lidské výtvory postupem času ustoupily přírodě. Jak by například – jen pár dní po našem zmizení – mohla voda zaplavit newyorské metro a jak by to znamenalo začátek zásadní eroze. Dočtete se tu, jak by se změnily naše organicky i chemicky ošetřované farmy i to, jak by se po našem odchodu rychle rozmnožili ptáci.

Najdete tu například...
Na webu knihy si můžete číst o ní samotné, o jejím autorovi i o jeho přednáškách. A najdete tu i jeden rozhovor:

„Vaše nová kniha, The World Without Us, nabízí fascinující, výjimečný myšlenkový experiment: Pokud z povrchu Země odstraníte všechny lidi, které naše stopy zmizí a které tu zůstanou? Ptá se, co se s naším světem stane, pokud lidstvo zmizí? Co bylo inspirací pro tuto vaši knihu?“ zní první otázka.

„Dlouho jsem hledal nějakou možnost, jak neotřelým způsobem – a bez vyhrožování - změnit pohled lidí na dlouhodobou destrukci přírody – aby mohli posoudit dopady lidské aktivity na svět kolem nás i na náš vlastní osud. A zjistil jsem, že teoretická možnost vyhlazení lidstva lidi spíše fascinuje než že by je děsila,“ odpovídá autor. A rozhovor samozřejmě pokračuje.

Co byste ještě měli vědět
A co říkají další lidé o této knize? "Myslím, že jsem letos nečetl lepší knihu ze skupiny literatury faktu,“ říká například Lev Grossman, kritik týdeníku Time. "Jde o jeden z nejlepších myšlenkových experimentů naší doby," hodnotí ji spisovatel Bill McKibben. A co vy?

Pokud vás zajímá pohled na budoucnost světa, určitě si nenechte ujít ani knihu Příště se zmrazit nenechám – o novináři, který opustí naši dobu a začne se potýkat se světem tak, jak bude vypadat za padesát let. (Více na webu knihy.)
(6. 4. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí