Čtvrtek, 01. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zpravodajství

Opravdu je střídavá péče to nejlepší pro děti?V médiích se poslední dobou často mluví o střídavé péči, jako o moderním způsobu řešení porozvodové péče o děti. Je skutečně všechno tak bílé? Dnes představovaný web přináší argumenty pro tvrzení, že to vždy tak být nemusí.

JedenDomov.cz: Informace a argumenty o tom, proč není po rozvodu vždy nejlepším řešením střídavá péče o děti.
Na internetu a v médiích se objevují nové a nové články, zabývající se tématikou porozvodové péče o děti. Díky velké aktivitě obhájců řešení pomocí střídavé péče, převládají převážně názory podporující. Avšak existuje i mnoho odborných studií, které upozorňují, že pokud se na tomto řešení rodiče a dítě všichni společně nedohodnou a je nařízenou soudně přes odpor někoho z nich, velmi převládají negativní dopady na dítě. Dnes představovaný web se tomuto tématu věnuje.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Dítě je při střídavé péči násilně vytrženo ze stabilního prostředí a v zájmu "práv jednoho z rodičů" je s ním pohazováno střídavě mezi dvěma oddělenými světy, což nemůže zůstat bez dopadu na jeho charakterové vlastnosti.

Je střídavá péče prospěšná pro děti nebo rodiče? Je nejlepší možností pro zachování kontaktu s oběma rodiči střídavá péče? Opravdu je kontakt s oběma rodiči v přesném poměru 50/50 důležitější, než zachování alespoň jednoho stabilního domova? Znamená stanovení jiné, než střídavé péče ztrátu jednoho z rodičů?

Je totéž, jestli se na střídavé péči rodiče dohodnou nebo je nařízena soudně přes odpor jednoho z rodičů? Kdo jsou žadatelé o střídavou péči přes odpor druhého rodiče?

Na tomto webu najdete zejména informace ke střídavé péči, ale i dalších záležitostech, které se týkají rozchodu rodičů a jeho dopadu na společné děti.

Na závěr
Autoři webu doufají, že jejich web vnese i opačný pohled na problematiku střídavé péče a vyváží informace k podpoře direktivního nařizování střídavé péče.
(28. 2. 2011 | jedendomov)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Jedendomov
V srpnu 2011 vzniklo i Občanské sdružení Jeden domov, budeme nadále pokračovat v pravdivém informování o dopadech střídavé péče. Sdružení též bude pomáhat zejména maminkám a dětem v obtížných situacíc

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí