Neděle, 29. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

Venkovní a vnitřní stíněníVenkovní, nebo vnitřní stínění? To je dilema, které řeší mnozí z vás. Oba typy stínění mají své výhody, záleží pouze na vás, jaký typ zvolíte. A dnešní webový tip vám poradí.

Sun Professionals: Profesionální služby v oboru stínící a garážové techniky.
Venkovní stínění: Venkovní stínění, to nejsou jenom markýzy na terase, či balkóně. Čím dál větší popularitu si získávají venkovní žaluzie i předokenní rolety. Venkovní žaluzie jsou nejčastěji používanějším exteriérovým stínícím prvkem administrativních budov, nemocnic, škol i moderních rodinných domů. Venkovní žaluzie skvěle regulují světelné podmínky, lépe než žaluzie interiérové. Jejich výhoda spočívá v tom, že venkovní žaluzie zachytí světlo již vně objektu, proto nedochází k přehřívání interiéru.

Příklady použití
Ovládání venkovních žaluzií může být řešeno klikou, nebo motorem s větrnou a sluneční automatikou. V případě zvýšení rychlosti větru nad daný limit se žaluzie automaticky vytáhnou, aby se předešlo jejich poškození. V případě předokenních rolet, které zajišťují výbornou regulaci světla a nepříjemného hluku, je také nutné ocenit jejich bezpečnostní funkci, která odradí nezvané hosty od vstupu do objektu.

Venkovní stínění má vyšší pořizovací cenu, tato investice se ovšem brzy vrátí díky energetickým úsporám, které venkovní stínění zaručuje. Venkovní stínění je výjimečným exteriérovým prvkem, díky svému vzhledu je využíváno jako elegantní doplněk u fasády moderních objektů. Samozřejmostí venkovního stínění je výborná funkčnost, životnost a spolehlivost.

Co byste ještě měli vědět
Vnitřní stínění: Vnitřní stínění je používanějším typem zastínění, jeho výhodou je nižší pořizovací cena, na druhou stranu se ve světelné regulaci nemůže rovnat venkovnímu stínění. Při výběru vnitřního stínění je k dispozici nepřeberné množství produktů – klasické horizontální žaluzie, vertikální žaluzie, klasické rolety a plisé žaluzie, které dovedou vytvořit úžasnou atmosféru díky svému měkkému, tlumenému, barevnému světlu. Vhodně zvolený typ vnitřního stínění může oživit interiér vašeho pokoje.
(17. 3. 2010 | exjakub)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí