Úterý, 02. 06. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vzdělání | Zábava a volný čas

Worldometers: Statistiky o našem světeChcete vědět, kolik právě žije na Zemi lidí? Kolik letos utratily vlády po celém světě za jejich vzdělávání? Počet letos vyrobených aut nebo počet publikovaných knih? Pak určitě nemiňte projekt Worldometers.

Worldometers: Statistiky o našem světe v reálném čase.
Web Worldometers je součástí projektu RTSP (Real Time Statistics Project), jehož součástí je mezinárodní tým vývojářů, výzkumníků a dobrovolníků, jejichž cílem je poskytnout komukoli na světě on-line statistiky ve snadno srozumitelné podobě. Šéfem projektu je podle údajů na tomto webu Sir Thomasson.

Příklady použití
Zdroje všech dat na Worldometers jsou podle jeho provozovatelů pečlivě vybírány, a tak tu najdete výstupy založené na číslech statistických úřadů a dalších vážených institucí z celého světa. Speciální počítadla pak využívají tato data a speciální algoritmy k tomu, aby vám ukázala skutečně aktuální statistiky takřka čehokoli, na co si vzpomenete.

Je tu opravdu mnoho čísel. Například počet záznamů v blozích učiněných v tento den, plocha lesů, které byly letos zničeny, množství jedovatých látek vypuštěných letos průmyslem do atmosféry a mnoho, mnoho dalších.

Co byste ještě měli vědět
Worldometers plánuje spustit také stránky jednotlivých zemí světa – v jejich lokálním jazyce. Letos v únoru tak spatřily světlo světa stránky ItaliaOra, statistiky o Itálii – v Italštině.
(14. 9. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Super sajta
Tak tyhle čísla jsou fakt super. To se hodí.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí