Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Vzdělání

Slovníky zdarma pro každéhoPotřebujete čas od času přeložit nějaký text z jednoho jazyka do jiného? A jak postupujete? Příště můžete zkusit navštívit stránky Dicts.info, projekt slovníků zdarma pokrývající desítky světových jazyků. Najdete tu mnoho nástrojů, mimo jiné univerzální slovník, obrázkový slovník nebo třeba download slovníků.

Dicts.info: Bezplatné slovníky pro desítky různých jazyků včetně Češtiny, Angličtiny, Finštiny nebo třeba Afrikánštiny.
A jaké jazyky jsou tu k dispozici? Vážně je máme jmenovat všechny? Ok: Afrikánština, Albánština, Arabština, Arménština, Baskičtina, Bengálština, Bosenština, Brazilština Portugalština, Bretonština, Bulharština, Katalánština, Čínština, Chorvatština, Čeština, Dánština, Holandština, Angličtina, Esperanto, Estonština, Faroe, Finština, Francouzština, Frisian, Galijština, Gruzínština, Němčina, Řečtina, Hebrejština, Hindi, Maďarština, Islandština, Indonéština, Interlingua, Irština, Italština, Japonština, Japanese Romaji, Korejština, Latina, Litevština, Lotyština, Makedonština, Malajština, Maltéština, Mongolština, Nepali, Norwegian Bokmal, Norwegian Nynorsk, Papiamento, Perština, Polština, Portugalština, Rumunština, Ruština, Srbština, Slovenština, Slovinština, Španělština, Swahili, Švédština, Tagalog, Tamilština, Telugu, Thajština, Turečtina, Vietnamština a Welština. Je to pro vás dost?

Najdete tu například...
Tak například Universal dictionary nabízí systém slovníků propojující více než 60 světových jazyků. English dictionary dovoluje vyhledávat anglická slova v několika anglických slovnících najednou. A English thesaurus dovoluje hledat synonyma v několika slovnících anglických synonym.

Ale to není vše. Picture dictionary obsahuje více než 2500 ilustrací s překlady do více než 50 jazyků. Basic vocabulary je ideální pro začátečníky – najdete tu 2 000 základních slov rozdělených do každodenních témat jako zvířata, rodina, dům apod.

A to stále není vše. Encyclopedia obsahuje několik stovek tematických skupin klíčových slov v řadě jazyků. Bilingual dictionaries nabízejí dvoujazyčné slovníky seskupených podle jazyků. A pokud potřebujete příklady použití nějakého jazyka, najdete je v databázi příkladů.

Ještě několik poznámek
Dicts. info je skutečně velmi zajímavý a užitečný slovníkový projekt. Pokud potřebujete i jiný jazyk než Češtinu, zkuste sem zajít. Kromě výše zmíněných funkcí tu navíc najdete třeba i slovíčka ze specializovaných oborů, jako jsou biologie, finance nebo třeba metalurgie. A k dispozici jsou tu i slovníky ke stažení do mobilních telefonů (v Javě).
(21. 1. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí