Sobota, 28. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Půjčil jsem si peníze – mám se stydět?"Ještě před pár lety bych si nepůjčil peníze za nic na světě. Udělat něco podobné, by pro mě znamenalo klesnout na dno lidské společnosti. Vždyť přece když na něco nemám, tak si to nekupuji, ne? Jenomže dnes se vše mění. I při zakládání firmy si lidé půjčují peníze na rozjezd," říká autor webu. Chcete vědět více?

Extraúvěr: Informace z finančního světa. Praktické tipy nejen k půjčkám.
"Když se pokazí pračka, tak se jde do banky pro rychlé vyřešení situace. Stejně jsem změnil i názor já, když bylo potřeba udělat nákladnější opravu u mého auta. Auto potřebuji pro mou práci a bez něj se neobejdu. Takže jsem vyrazil do banky. První co mě překvapilo, bylo, že v dnešní době se o peníze neprosí, ale v bance s vámi jednají jako s normálním klientem," říká.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
"Druhá věc, která mě překvapila, byla složitost celého sytému. Nebýt ochotné zaměstnankyně banky, tak tam sedím ještě dnes.

Nejdříve jsem byl prověřen v registru. Pokud jste měli dříve problém se splácením, banka vám nepůjčí. Musíte zvolit půjčku bez registru. Druhým rozhodnutím je, jestli chcete ručit," vysvětluje autor.

"Já bohužel nemám čím, takže jsem bral půjčku bez ručitele. Na jednu stranu jsem značně snížil částku, kterou mi je banka ochotna půjčit. Na druhou stranu nemusím složitě získávat potvrzení o příjmu. V každém případě jsem na tom byl lépe, než kdybych má volba byla půjčka bez příjmu. Po nastavení a zvolení ještě pár dalších parametrů jsem odcházel spokojený. Protože mám již u této společnosti založený účet, dostal jsem půjčku do 24 hodin (resp. byly mi peníze připsány na účet do 24 hodin). Poté již stačilo zajít do autoservisu domluvit opravu," dodává.

Co byste ještě měli vědět
"Může se zdát, že na půjčce prodělám, protože na splátkách zaplatím více. Pravdou ale je, že se tímto má finanční situace okamžitě vyřešila a auto bylo do týdne pořádku – mohl jsem tedy pracovat a peníze se mi mnohokrát vrátili. Záleží na každém, jestli se mu půjčka vyplatí a potřebuje ji, nebo je to jen jeho rozmar a peníze utratí za nepotřebné věci. Mně se rozhodně vyplatila," tvrdí autor.
(1. 10. 2009 | registrace)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí