Pondělí, 28. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Kreditní karty se staly důležitou částí životaMožná je to již klišé, ale svět se žene neuvěřitelnou rychlostí kupředu a vše se převádí do digitální formy – neboli do řeči počítačů. Stejně je tomu i ve světě financí, neboli ve světě našich peněz. Na svoji výplatu si sáhne už jen málokdo, většinou ji vidí pouze ve svém internetovém bankovnictví. A proto potřebuje takzvané plastové peníze, karty...

PlatebniKarty: kreditní karty, kontokorent, PayPal.
Peníze jimi lze vybrat z bankomatu. Druhou možností je v obchodě, na benzince nebo v restauraci zaplatit přímo kartou. Jakkoliv je to výhodné, je to zároveň i nebezpečné. Když ztratíte hotovost, nálezce nebo zloděj k ní má přístup ihned. V případě že používáte kartu, tak je omezen pinem – neboli vaším heslem k bankovnímu výběru. Mnoho lidí si usnadňuje zapamatování pinu tím, že si jej napíše na kus papíru a přiloží do peněženky.

Najdete tu například...
Tímto dává naprosto volný přístup nálezci peněženky k jeho účtu. Je tedy potřeba na toto bezpečnostní riziko pamatovat. Kreditní karty mají kromě výhody, že nemáte u sebe přímo hotovost i výhodu mnoha výhod, poskytovaných bankami.

A na popisovaném webu je i řada dalších informací. Dozvíte se tam i toto:

Můžete si například zřídit kontokorent, neboli čerpání financí z vašeho účtu do mínusu. Tím to ale nekončí. V České republice je sice tato oblast na počátku, ale například v Americe je naprostou samozřejmostí za služby nebo nakupované zboží na internetu platit právě kreditní kartou.

Co byste ještě měli vědět
Jinou alternativou může být internetový bankovní systém PayPal. Je to vlastné takový imaginární bankovní účet na internetu, kam si můžete posílat peníze a později jimi platit ostatním lidem nebo firmám. Oproti bankovním převodům má jednu ohromnou výhodu. Platba je provedena ihned a není potřeba jako u banovního převodu čekat několik dnů.
(30. 10. 2009 | registrace)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí