Neděle, 27. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu | Zábava a volný čas

Zjistěte, jakým písmem píší ostatníZajímá vás, jakým písmem je napsáno to úžasné logo, které jste právě někde objevili? Potřebujete najít font pro vlastní tvorbu? Pomoci by vám mohly stránky MyFonts.com, které mimo jiné nabízejí službu zjištění použitého fontu nebo výběr z více než 60 tisíc (podle vlastních údajů) písem ke koupi. Usnadnit výběr vám může i přehled bestsellerů.

MyFonts: Web nabízející rozpoznání písma ze zaslaného dokumentu a prodej fontů
Jednou z nejzajímavějších služeb MyFonts je zjištění řezu použitého písma. Pokud byste tedy rádi použili písmo, které jste někde viděli, ale netušíte, o jaký font se jedná, web MyFonts vám může pomoci. Stačí mít k dispozici obrázek (screenshot, fotografii) onoho nápisu. Pak už stačí na webu kliknout na volbu What The Font, zvolit soubor s nápisem a odeslat ho. Za malou chvíli před sebou budete mít výsledek – výpis možných fontů, které nejlépe odpovídají zaslanému textu.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Kromě služby vyhledávání fontů nabízí MyFonts i další služby – převážně pochopitelně spojené s výběrem fontů. Pod položkou Find Fonts se nachází například volba Search umožňující hledání písma podle několika kritérií, Best Sellers, kde, jak už název napovídá, najdete nejlépe prodávaná písma, Keywords, kde si můžete vybrat font podle nabídky klíčových slov, nebo třeba Languages, kde si vybíráte font podle svého jazyka.

V nabídce webu jsou i CD-ROMy s fonty, speciální balíčky písem nebo nabídka Starlets – nejlépe prodávaná zbrusu nová písma. Na webu MyFonts taková písma nejsou zobrazená písma déle než padesát dní (pak se přesouvají do jiné kategorie).

Na závěr
Webů nabízejících nejrůznější písma, ať už placená nebo volně šiřitelná, je na internetu mnoho. Webové stránky MyFonts se od nich liší v několika oblastech, z nichž tou bezesporu nejvýznamnější je služba rozpoznání písma z uploadovaného obrázku. Právě pro ni podle našeho názoru stojí za pozornost.
(10. 12. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí