Sobota, 28. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby | Zdraví a životní styl

Parfémy Yves Saint LaurentHledáte vůni, která vás bude všude doprovázet a přitom vám nezevšední? Vyberte si parfém od Yves Saint Lauren, který je považován za největšího módního návrháře světa. Na shopu, o kterém dnes bude řeč, vám ho nabídnou.

Parfémy Yves Saint Laurent: Prodej parfémů a vůní. Články o parfémech, zajímavosti a historie parfémů.
Yves Saint Laurent - od začátku jednička: Už v osmnácti letech vyhrál třetí cenu v soutěži International Wool Secretariat design. Jeho talent objevil ředitel časopisu Vogule a představil ho Christianu Diorovi. Dior nikdy neměl asistenta, ale Yvesa Laurenta přijal okamžitě jako vedoucího návrhářského týmu. Yves později prohlásil, že Dior byl fantastický učitel, který ho naučil základům jeho umění.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Yves Saint Laurent – největší návrhář světa: Jeho módní kolekce byly tak úspěšné, že v sedmdesátých letech byl považován za největšího módního návrháře světa. Jeho společnost měla obchody na mnoha místech a pověst o jeho talentu se šířila do filmu i divadla. První parfém Y byl dlouho očekávaný a vzbudil velký zájem u zákazníků. Následoval parfém Rive Gauche na němž spolupracoval s parfumáři Roreho.

Parfém Opium – nejlépe prodávaný parfém od Yvese Saint Laurenta: Když se vrátil z Dálného východu, rozhodl se Saint Laurent zkomponovat parfém, který by připomínal imperiální Čínu. Měl být orientální, záhadný a těžký. Měl dostat jméno Opium, které podle Yvesa Laurenta evokovalo pravé orientální prostředí, nikoli však drogu.

Bohužel společnost Squibb Corporation, která vlastnila většinový podíl, se zděsila důsledků, které by mohly z názvu vyplinout a protestovala. Trvalo dlouho, než Yves Saint Lauren obhájil své argumenty a parfém Opium byl představen nejdříve v Evropě, kde vůně slavila mimořádné úspěchy. Poté byl konečně představen v Americe, kde se stal velmi oblíbeným.

Parfémy Yves Saint Laurent udávaly směr: Další z úspěšných parfémů byl Paris, který udával směr. Tentokrát to byl návrat k romantismu a ženskosti s vůní růží. Za zmínku stojí parfém Champagne, proti kterému protestovali vinaři – nelíbilo se jim jméno parfému. Výsledek dlouhého a tvrdého soudního řízení byl, že nejen název parfému, ale i flakon musely být změněny. Teď se jmenuje Yvresse.

Další parfémy z řad Yves Saint Laurent jsou:

• Elle

• In Love Again Edition Jasmin

• Rive Gauche

• Opium

• Cinema

• L Homme

• Live Jazz

• Body Kouros

Co byste ještě měli vědět
Ať už sáhnete po jakékoli vůni od Yves Saint Laurent, nezapomeňte, že jste zvolili značku, kterou založil nejlepší návrhář planety. Vyberte si parfémy Yves Saint Laurent, které vám dodají spoustu inspirace.
(24. 8. 2009 | exjakub)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí