Neděle, 29. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zdraví a životní styl

Odstranění klíštěte snadno a rychleHáčky na klíšťata - to je italský patent s více jak 10letou historií. Hodí se jak k vytahování klíšťat u zvířat, tak i u lidí. Chcete-li se dozvědět více, na dnes nabízeném odkazu na web můžete.

vytockliste.cz: Háčky na klíšťata z tohoto webu bezpečně a rychle odstraní otravného parazita z pokožky vaší i vašich mazlíčků.
Při výletech do přírody na nás kromě jistě nezpochybnitelného zážitku čekají i méně příjemné věci. A jednou z těch snad nejhorších je možné zakousnutí klíštěte do naší pokožky. Už ani repelenty a nutné vyhovující oblečení klíšťatům nezabrání v sání naší krve, jsou čím dál více odolnější, ale také nebezpečnější. Počet klíšťat, která nás mohou nakazit klíšťovou encefalitidou nebo lymskou boreliózou rok od roku roste, nyní je to přibližně každé čtvrté klíště. A čím déle klíště saje naši krev, tím je šance nákazy větší a větší, je nutné tedy klíště vytáhnout z pokožky co nejrychleji. Avšak i dostatečně opatrně. Který způsob je dost opatrný?

Jeden příklad za všechny
Web VytočKlíště zná odpověď. Dříve se většinou široká veřejnost přela, jestli klíšťata viklat, nebo kroutit. Ani jedno však není úplně ideální. Při obou způsobech se klíštěte dotýkáme, i když třeba kapesníkem nebo pinzetou, stejně na klíštěti vyvíjíme mírný nebo výrazný tlak. Ať je mírný jak chce, klíště jej stejně ucítí a jako obranu vyvrhne obsah svých střev a sliny do rány hostitele, tedy do nás nebo do našeho psa či kočky. Hned se tedy riziko infikování prudce zvyšuje. Stejně klíště reaguje i v momentě, kdy se jej snažíme zadusit olejíčky a dalšími mastičkami. Sice se pustí, ale velkou paseku v našem organismu stihne způsobit i tak.

Vypuštění látek ale není jedinou obranou klíštěte před pokusem o odstranění. Při vyviklávání se klíště také drží zuby nehty svého dočasného domova. Instinktivně roztáhne bodliny na sosáku a jen tak se nepustí. Vytahování je tedy dosti nepříjemné i bolestivé.

Nehledě na to, že se snadno může stát další nepříjemnost – hlavička se utrhne a zůstane v ráně. Pak nám nezbývá než ihned navštívit lékaře, který provede drobný chirurgický zákrok, a hlavičku vyjme. Samozřejmě i takto se šance nakažení opět zvýší.

Dlouhé minuty ubývají a klíště stále spokojeně saje vaši krev? Zbývá poslední, a prozatím i nejbezpečnější způsob odstranění klíštěte. Vyzkoušejte háčky na klíšťata.

Celosvětově známá pomůcka se až tento rok dostává i k nám. Jedná se o speciální patentované háčky na klíšťata, které u nás seženete v různých eshopech (např. www.biosfera.cz, www.vytockliste.cz). Tento opravdu drobný předmět disponuje úzkou mezerou, kterou nasunete před hlavu klíště přímo u postižené pokožky, několikrát otočíte, a klíště by mělo být venku bez dalšího zdržování. Díky zahnutému tvaru se háček klíštěte vlastně vůbec nedotýká ani nijak netlačí. Nehrozí žádné vyvrhnutí střev ani utrhnutí hlavičky, a riziko nákazy encefalitidou nebo boreliózou se tak snižuje na minimum.

Co byste ještě měli vědět
Háček se nabízí v balení po dvou, menší háček je vhodný pro vyjmutí mladých, nevyvinutých klíšťat, neboli „nymf“, které najdeme většinou na naší pokožce. Velký háček, tedy pro velká a dospělá klíšťata, použijete na odstraňování klíšťat z kůže vašich mazlíčků, tedy koček a psů, klidně ale i koní. Takovéto odstranění klíštěte je hygienické, s výrazně nižším rizikem vzniku lokální alergické reakce nebo dokonce infekce. Můžete tedy v klidu opět vyrazit do přírody.
(26. 6. 2009 | biosfera)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí