Úterý, 27. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Vánoční užívání si je za námi, nastal čas splácetStejně jako předešlé roky, i loni mnoho domácností využilo nabídky bankovních i nebankovních společností. Nejvíce své nabídky propagovali ČSOB, mBanka, Poštovní spořitelna, Home Credit a Raiffeisenbank – všech pět nabízelo shodně půjčku ve výši 20 000 Kč. Jak teď ale splácet?

Nebankovní půjčky: Půjčky bez poplatku předem, půjčky ihned na ruku, nebankovní půjčky.
Majitel webu, který vám dnes představujeme, říká: "Pokud se zaměříme na podmínky, tak kromě Raiffeisenbank všechny dovolují bez penalizací splatit dluh dříve. Pouze Raiffeisenbank vsadila na podmínky nebankovní půjčky a hrozí sankcemi za předčasné splacení. Naopak nejlevněji na tom nyní jsou klienti ČSOB – celá půjčka je vyjde nejlevněji."

Jeden příklad za všechny
A dodává: "Nejhůře na tom jsou opět klienti Raiffeisenbank, pro které bude vánoční půjčka ze všech nejdražší. Klienti a zájemci o půjčku samozřejmě v mnohých případech vsadili na nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky ihned na ruku. Ať již se tak rozhodnou kvůli problému se záznamem v bankovním registru dlužníků, nebo jen chtějí rychlost, vždy na konci zaplatí více, než u bankovní společnosti."

Letost se ale mohl v rozhodnutí klientů odrazit i nový problém – finanční krize a odmítání bank půjčovat peníze. Podle vyjádření bank, jsou nuceni v letošním roce odmítat větší procento žadatelů, než tomu bylo v letech předešlých. Navíc se zde začínají vyskytovat i další podmínky pro poskytnutí, které celý proces komplikují. Například poplatek za poskytnutí půjčky.

Co byste ještě měli vědět
Pokud tedy nebankovní nebo bankovní společnost nabídne půjčku bez poplatku předem, může tak získat mnoho zájemců. Nakonec se ovšem nabízí otázka. Pokud si lidé půjčili, budou splácet celý následující rok, tedy 12 měsíců. Co tedy budou dělat na před dalšími Vánocemi, když všechny peníze navíc dají za splátky? Ovšemže si opět půjčí. Doufejme tedy, že v příštím roce nabídnou banky ještě výhodnější podmínky.
(20. 1. 2010 | petrvydrus)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí