Čtvrtek, 22. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Vydělejte s akciemi na světové kriziObchodování s akciemi bylo v Česku populární těsně po kupónové privatizaci a poté jakoby - alespoň pro většinu obyvatel - zase na dlouho usnulo. Až poslední týdny zase začaly probouzet zájem i u těch, kteří se investicím do akcií dlouho vyhýbali. Jsou totiž díky poklesu trhů tak levné, že by snad byl hřích je nekoupit. A kde si doplnit potřebné informace? Dobrým tipem je rozhodně web Patria.cz.

Patria: Obchodník s cennými papíry nabízející množství informací.
Provozovatelem portálu Patria.cz je Patria Online, která je stoprocentně vlastněnou dcerou společnosti Patria Finance. Ta byla založena v roce 1994 jako první investiční banka v České republice. Firma je držitelem povolení České národní banky, které ji opravňuje k obchodování s domácími i zahraničními cennými papíry, je členem a akcionářem Burzy cenných papírů Praha a na svém webu uvádí, že je zastoupena v několika jejích orgánech. Rovněž neopomíná zmínit, že je členem skupiny KBC Banking and Insurance Group, která patří k velkým a silným evropským finančním skupinám.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
První, co vám na stránkách Patria padne do oka, je množství informací z akciových trhů. V základním nastavení najdete vlevo nahoře aktuální stav populárních tuzemských akcií, snadno však můžete přepnout i do zahraničí. Nechybějí ani krátké Horké zprávy, rubrika Události dne nebo klasické zpravodajství.

Pokud kliknete na zkratku libovolného akciového titulu, získáte o něm množství podrobných informací. Nejen aktuální cenu, ale také její vývoj v čase, zprávy a další informace o emitující společnosti i diskusi uživatelů - která bývá obzvláště u populárních titulů mnohdy velmi zajímavá. Můžete tak sledovat jejich představy, nálady, doporučení... V rámci nadstandardních služeb pak můžete získat přístup i k doporučením analytiků.

Pokud s obchodováním s akciemi teprve začínáte, můžete zamířit na stránky Patria Direct skrývající se pod jedním z odkazů v horní části stránky. Najdete tu základní informace o tom, jak obchodovat s akciemi, demo aplikace pro nákup či prodej akcií a také odkaz na stránku, jejímž prostřednictvím si u Patria můžete přímo otevřít účet.

Ještě několik poznámek
Stránky Patria jsou velmi přehledné a rozhodně stojí za návštěvu, pokud si byť jen pohráváte s myšlenkou na investice do akcií - ale nejen do nich. Na uvedeném webu totiž najdete i informace o měnách nebo o komoditách. I když služby Patria nepatří k těm nejlevnějším, tento web rozhodně vykazuje velmi dobrou - a stálou - kvalitu.
(7. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Já bych teď nákupy akcií neriskoval
Kdo ví kam to ještě půjde a když teď do toho člověk vrazí prachy, může taky pěkně o všechno přijít.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí