Středa, 28. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zpravodajství

euRABIA.cz - Brána do světa obráceného půlměsíceInformují o životě muslimů na Západě i v arabském světě. Sledují současný život muslimských komunit v České republice. Zabývají se historií islámu, antisemitismem, terorismem a ideologií multikulturalismu. Přináší rozhovory, recenze, aktuality, stejně jako dlouhé analýzy či zajímavé videozáznamy. Nenechte si je ujít...

euRABIA.cz: Informace o životě muslimů na Západě i v arabském světě.
"Když portál euRABIA na jaře roku 2005 vznikal, chtěli jsme mu dát do vínku příznačný název, snadno zapamatovatelný a přitom přesně vystihující podstatu problému. Vybrali jsme termín „Eurabia“, pocházející z pera historičky Bat Ye´or. Její výborná kniha, mající toto slovo v samotném názvu (Eurabia. The Euro-Arab Axis), totiž dává odpovědi na mnohé otázky, které nás v poslední době znepokojují," říkají autoři webu.

Najdete tu například...
Informují o životě muslimů na Západě i v arabském světě. Sledují současný život muslimských komunit v České republice. Zabývají se historií islámu, antisemitismem, terorismem a ideologié multikulturalismu. Přinášejí rozhovory, recenze, aktuality, stejně jako dlouhé analýzy či zajímavé videozáznamy.

"Eurabia.cz je otevřeným kolektivem lidí, politicky a nábožensky neutrálním. Spojuje nás pouze láska ke svobodě, úcta k našim tradičním hodnotám, k naší západní civilizaci a podložené obavy z jejich postupné ztráty," říkají autoři.

"Snažíme se hledat odpovědi a řešení. Chceme poskytnout prostor odborníkům – arabistům, historikům, politikům či novinářům. Nepřinášíme jednoduchá řešení, ale ani nejsme lhostejní k problémům, kterým civilizovaný svět v souvislosti s agresivním islamismem stojí."

Podle vlastních slov chtějí otevřít diskusi pro všechny názorové směry, které reflektují nebezpečí radikálního islámu - pro konzervativce i libertariány, ochránce lidských práv, katolíky, protestanty, buddhisty i judaisty, obhájce tradiční morálky i pro homosexuály.

Co byste ještě měli vědět
Kromě vlastních článků uveřejňují se svolením i texty uznávaných odborníků – arabistů a orientalistů, novinářů, historiků, spisovatelů, publicistů, politiků a mnoha dalších odborníků.
(29. 6. 2009 | mefistofeles)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí