Neděle, 20. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování

Podrobné mapy světových měst na dosah rukyAť už se vydáváte na cesty v tuzemsku, nebo míříte do zahraničí, vždy je užitečné mít s sebou dobrou mapu cílového místa. Sbírku vybraných kvalitních map světových měst i dalších míst nabízí v řadě jazyků - i česky - webové stránky AskMaps.com.

AskMaps: Stránky se stovkami map nejrůznějších měst a dalších míst světa.
Specialitou AskMaps jsou mapy vytvořené tak, aby je bylo možno snadno vytisknout na jakékoli počítačové tiskárně. Protože je však příprava takových map časově náročná, rozhodli se autoři sbírku těchto map doplnit stovkami odkazů na ty nejlepší mapy měst, které lze na internetu najít. Mnohdy si tak ušetříte desítky minut hledání - na AskMaps můžete jít najisto.

Najdete tu například...
Pokud hledáte nějakou mapu, nejjednodušší je asi zamířit na českou verzi titulní stránky AskMaps a zde v poli pro hledání mapy města zadat místo, pro nějž potřebujete mapu. Stiskněte tlačítko Hledat a ukáže se vám stránka s výsledky - v horní části odkazy na ony speciální mapy připravené k vytištění - pokud jsou pro vaše místo dostupné, ve spodní pak případně na stránku obsahující seznam - a odkazy - na mapy vámi hledaného místa.

V současnosti jsou na AskMaps k dispozici mapy ze všech kontinentů. Najdete zde jak desítky měst evropských, tak města Afriky, jižní i severní Ameriky, Asie nebo Austrálie. Nechybí samozřejmě Praha, Vídeň nebo Londýn (všechny tři mapy v podobě, kdy je snadné je vytisknout), najdete tu New York, San Francisco i řadu dalších míst.

Vybrané mapy snadno vytisknete - stačí zvolit tlačítko Tisk. Podrobná mapa se tak nahraje do webového prohlížeče a automaticky se zobrazí okénko tisku. Podobně můžete vytisknout i rejstřík ulic.

U map, které jsou zastoupeny pouze odkazy, pak prostě kliknete na odkaz a ocitnete se na stránce s mapou. Odkazy jsou pravidelně aktualizovány - přesto se samozřejmě může čas od času stát, že je některá z map dočasně nedostupná. I proto je u každého místa odkazů několik - a vy si tak můžete vybrat dostupnou mapu, která je nejvhodnější právě pro vás.

Co byste ještě měli vědět
Webové stránky AskMaps existují již devátý rok a kromě pravidelných aktualizací jsou přidávány stále nové a nové mapy. I když za dobu existence AskMaps vznikly i velmi zajímavé nové mapové projekty - například Google Maps, AskMaps mají stále co nabídnout: Jednak mapy, které se mnohdy velmi snadno vytisknou, jednak i mapy takových míst, která Google Maps zatím nenabízejí (typicky některá africká nebo jihoamerická města).

Stránky AskMaps obsahují také tipy na knižní průvodce (v anglickém jazyce), ubytování, zájezdy, letenky a další služby, které pro vás mohou být na cestách užitečné. Pokud tedy plánujete nějakou cestu, určitě stojí za to na AskMaps zamířit.
(10. 10. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí